skip to content
 
 
 
14-02-2018

Zaproszenie na debatę „Ministra, ekspertka, reporterka. Kobiety w mediach i debacie publicznej”

Z okazji Dnia Kobiet, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny zapraszają na debatę „Ministra, ekspertka, reporterka. Kobiety w mediach i debacie publicznej”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 2 marca 2018 o godzinie 16-tej w Kinotece na Placu Defilad 1.

Nieprawdziwy, oparty na stereotypach obraz kobiet powoli odchodzi do lamusa dzięki rewolucji technologicznej i zmianom w społeczeństwie. Kobiety coraz głośniej sprzeciwiają się uprzedmiotowieniu, protestują przeciw seksistowskim reklamom, wyraźnie mówią o swoich aspiracjach, są obecne w debacie publicznej.

Część mediów i reklamodawców dostrzegła te zmiany. W reklamie pojawił się nowy trend, nazwany femvertisingiem, który podkreśla wartość i potencjał kobiet. Czy jest to początek trwałej zmiany?

Po debacie zapraszamy na pokaz filmu Stevena Spielberga „Czwarta władza”. Dwoje wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Jest to też historia niezwykłej kobiety, która z dziedziczki ojcowskiej fortuny staje się przywódczynią grupy dziennikarzy i pierwszą w historii szefową ogólnonarodowej gazety.

W debacie wezmą udział:
• dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - posłanka do Parlamentu Europejskiego, członkini Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia
• Prof. dr hab. Barbara Głębicka-Giza - kierowniczka Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu SWPS
• Prof. dr hab. Mirosław Bańko - językoznawca i leksykograf związany z Uniwersytetem Warszawskim.
• dr Marzena Mazur - psycholożka biznesu, współzałożycielka Klubu Kobiet Mówiących na Głos
• Aleksandra Hołyńska, aktywistka i trenerka, w fundacji #MamyGłos prowadzi  warsztaty na temat wizerunku kobiet w mediach.
• Joanna Stopyra - współwłaścicielka White Label Group, wspiera marki w komunikacji skierowanej do kobiet.


Debatę poprowadzi Katarzyna Karpa - Świderek, dziennikarka telewizyjna i radiowa, obecnie rzeczniczka prasowa WWF Polska.

Prosimy o rejestrację na: http://bit.ly/2EsbzsE
Zapraszamy !