skip to content
 
 
 
28-07-2021
 .

„Kolektyw”, „Na rauszu” i „Boże Ciało” na 15. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym

 .

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na projekcje filmów „Kolektyw”, laureata tegorocznej Nagrody Publiczności LUX Parlamentu Europejskiego oraz „Na rauszu” i „Boże Ciało”, finalistów tejże Nagrody, w ramach 15. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Projekcje odbędą się w Kinie Lubelskim.

 .
Zapraszamy na bezpłatne pokazy w ramach 15. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
Zapraszamy na bezpłatne pokazy w ramach 15. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.
 .

3 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy na seans duńskiej produkcji „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga będącej opowieścią o czterech nauczycielach sprawdzających na sobie teorię dotyczącą tego jak stała, niewielka obecność alkoholu we krwi wpływa na człowieka.

4 sierpnia o godz. 23.55 („Północ w kinie!”) odbędzie się projekcja filmu „Boże Ciało”. Film ten to polska produkcja w reżyserii Jana Komasy będąca opowieścią o młodym mężczyźnie, byłym więźniu, który podszywa się pod księdza w małej miejscowości, zmieniając życie swoich parafian.

6 sierpnia o godz. 12:00 zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego „Kolektyw” w reżyserii Alexandra Nanau. Jest to rumuńsko-luksemburska produkcja skupiająca się na dziennikarzach śledzących tragiczne skutki korupcji w rumuńskim systemie zdrowia.

Wszystkie pokazy zostały zorganizowane z inicjatywy Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Ustanowiona w 2007 roku Nagroda LUX miała ożywiać debatę na temat integracji i wspierać dystrybucję europejskiego kina. W 2020 r. postanowiono zmienić jej formułę tak, by zaangażować społeczność widzów z całej Europy. Parlament Europejski połączył siły z Europejską Akademią Filmową, dzięki czemu we współpracy z Komisją Europejską i Europa Cinemas powstała nowa Nagroda Publiczności LUX. Nominowane do niej filmy poruszają aktualne kwestie polityczne i społeczne, zachęcając do dyskusji o europejskich wartościach. Po raz pierwszy w proces wyboru zwycięzcy, oprócz posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, zaangażowana była także publiczność. Nagrodę otrzymał film, który uzyskał najwięcej głosów w otwartym plebiscycie („Kolektyw”).

Serdecznie zapraszamy!

 .

Więcej informacji:

 .
Strona internetowa Nagrody Publiczności LUX (strona w języku angielskim)
Oficjalna strona Festiwalu Dwa Brzegi