Publikace

Publikace

Knihy, letáky a studie o Sacharovově ceně
EPRS event on 21 November

Stáhněte si studie o laureátech Sacharovovy ceny, které vypracovala EPRS, interní výzkumná služba a analytické středisko Evropského parlamentu. Jsou k dispozici pouze v angličtině.

Ilham Tohti, a Uyghur economist and human rights activist, has been in a Chinese jail for the past 5 years in the Xinjiang region. The European Parliament has awarded him the 2019 Sakharov Prize for Freedom of Thought for his work trying to heal the divide between the Han Chinese and the Uyghur community.

Stáhněte si letáky o Sacharovově ceně ve všech jazycích. Naleznete v nich na jednom místě všechny důležité informace, mj. životopisy laureáta daného roku a Andreje Sacharova a seznam všech nositelů ceny.

04_Etiopia_Photo 01:Ameha Mekonnen, is a former civil servant turned human rights lawyer in Ethiopia and Sakharov Fellow. In 2015 he joined The Human Rights Council as a deputy chairman. The moto of the (HRCO): All Human Rights For All. ©Enri Canaj/Magnum Photos, 2017

Stáhněte si knihy o Sacharovově ceně, mj. fotoknihu vydanou při příležitosti 30. výročí ceny obsahující fotografie známé agentury Magnum Photos a texty francouzského spisovatele a novináře Érica Fottorina.