Rodyklė 
 Visas tekstas 
Procedūra : 2008/0231(CNS)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga : A6-0236/2009

Pateikti tekstai :

A6-0236/2009

Debatai :

PV 21/04/2009 - 20
CRE 21/04/2009 - 20

Balsavimas :

PV 22/04/2009 - 6.38
Balsavimo rezultatų paaiškinimas
Balsavimo rezultatų paaiškinimas

Priimti tekstai :


Diskusijos
Antradienis, 2009 m. balandžio 21 d. - Strasbūras Tekstas OL

20. Bendrijos branduolinės saugos sistema (diskusijos)
Kalbų vaizdo įrašas
PV
MPphoto
 
 

  Vladimir Urutchev (PPE-DE ), raštu.(BG) Po beveik šešerių metų delsimo, ES šiandien ruošiasi priimti branduolinės saugos direktyvą – reikšmingą Europos branduolinės energijos politinį dokumentą, naudojamą beveik trečdalio ES elektros gamybai.

Valstybės narės turi išimtinę teisę pačios nuspręsti, ar pasikliauti branduoline energija. Tiek šalims priimančioms šią formą, tiek toms, kurios ją atmeta, vienodai svarbu, kad branduolinei energijai būtų taikomi aukščiausi saugumo standartai.

Pritariu TATENA pagrindinių saugos principų kaip direktyvos priedo įtraukimui. Tai užtikrins, kad geriausi branduolinės saugos standartų patobulinimai taptų neatskiriama Europos teisės aktų, kurių atitinkamai privalo laikytis valstybės narės, dalimi.

Visuotinai patvirtintų branduolinės saugos reikalavimų stoka ES sudarė galimybes nesenoje praeityje kai kurioms šalims, stojančioms į ES, primesti politinius sprendimus dėl jų branduolinės energijos, kurie dabar nesuderinami su ES tikslais dėl klimato kaitos ribojimo ir dėl energijos tiekimo saugos.

Tuo metu, kai ES statomos arba ruošiamos naujos atominės elektrinės, branduolinės saugos direktyvos priėmimas laiku yra ne tik pagrįstas, bet ir privalomas dėl gyventojų saugumo ir dvasios ramybės garantijų, kurios juo suteikiamos.

 
Atnaujinta: 2009 m. rugpjūčio 18 d.Teisinis pranešimas