Märksõnaregister 
 Terviktekst 
Arutelud
Esmaspäev, 4. mai 2009 - Strasbourg EÜT väljaanne

13. Tööplaan
Sõnavõttude video
PV
MPphoto
 

  Mary Lou McDonald, fraktsiooni GUE/NGL nimel . – Härra juhataja, palun oma fraktsiooni nimel võtta käesoleva istungi päevakorrast maha see aruannete pakett. Ma arvan, et parlament peaks näitama üles alandlikkust ja austust demokraatliku protsessi vastu. Me kõik teame, et Iirimaa lükkas Lissaboni lepingu tagasi, ja seetõttu paneb mind imestama, et parlament seda küsimust jätkuvalt lahkab.

Demokraatia põhimõtetest lähtuvalt ei ole parlamendil sünnis jätta kõrvale Iirimaa otsus ega kasutada parlamenti eesmärgiga avaldada Iirimaale eelseisvatel kuudel survet, et kiita heaks leping, mis ilmselgelt pole meie ega Euroopa kodanike huvides. Tuletan parlamendiliikmetele meelde, et Iirimaa oli see, kes selle lepingu demokraatlikule hääletusele pani, ja ainsas faasis, kus lepingu kohta langetati demokraatlik otsus, lükkasid inimesed selle tagasi.

Seepärast palun nüüd, vaid mõne nädala pärast toimuvate Euroopa Parlamendi valimiste eel, mil meie demokraatia kvaliteedi küsimus on väga oluline, võtta need raportid päevakorrast maha ja pöörata pilgud pigem majandusküsimustele ja tööpuudusele – need on asjad, mis tegelikult meie kodanikke mõjutavad.

 
Viimane päevakajastamine: 8. september 2009Õigusalane teave