Tagasi Europarli portaali

Choisissez la langue de votre document :

Artikkel
 

Mis on ühe hea parlamendisaadiku omadused?

2009. aasta valimised - Institutsioonid - 08-04-2009 - 15:43
Jaga
Sotsiaalvõrgustikud
Lemmikud
 
Mis on omadused, mis teevad heast poliitikust hea Euroopa-poliitiku?

Mis on omadused, mis teevad heast poliitikust hea Euroopa-poliitiku?

Enamik poliitilistest parteidest Eestis on välja tulnud oma nimekirjadega Euroopa Parlamendi valimisteks. Kas Euroopa Parlamendi liikmeks olemise juures on olulised mõned eriomadused, mida valijad võiksid silmas pidada? Palusime mõnel praegusel saadikul kommenteerida, mis on nende hinnangul hea EP saadiku omadused.

Euroopa Parlamendi saadik Andres Tarandi sõnul on ta mõnikord tunnetanud, et noortel parlamendiliikmetel on lihtsam, sest nad tunnevad paremini keeli ning on paindlikumad. Sotsiaaldemokraadi sõnul on oluline, et kõik parlamendiliikmed oleksid aktiivsed.
 
Lisaks rõhutas Tarand, et endistel välis- ja peaministritel on parlamendi välispoliitiliseks tööks pakkuda häid kogemusi. Tarand oli Eesti peaminister aastatel 1994-1995. 
 
Eurooplaste jaoks välismaal tehtavate mobiilikõnede hinda langetava õigusakti kohta raporti koostanud austerlane Paul Rübig märkis, et tema jaoks esindab Euroopa Parlament probleemide lahendamise mehhanismi. "Peab probleemidest aru saama ja neid siis lahendama."
 
Rübigi hinnangul on Euroopa-poliitikuks olemise jaoks vaja idealismi. "Mulle meeldib olla osa ajaloo vormimise protsessist ja sellest, mida Euroopa üles ehitab."
 
Noor Hispaania parlamendiliige Daniel Bautista usub, et hea parlamendisaadik ei tunne hästi vaid Euroopa institutsioone, vaid Euroopa seisukorda, kultuuriliselt ja poliitiliselt. Avatus, läbirääkimisoskus ning vähemalt ühe võõrkeele tundmine on tema meelest samuti suured plussid.
 
Briti leiboristliku partei esindaja EPs, Arlene McCartly hinnangul peab edukas Euroopa parlamendisaadik mõistma, kuidas saab Euroopa panustada lahenduse leidmisesse, seda Brüsseli bürokraatiat, rahvuslikke ja parteipoliitilisi piiranguid arvesse võttes.
 
"Hea EP saadik on entusiastlik, hästiinformeeritud oluliste teemade osas ning teab, kuidas kuulata ka teistsuguseid seisukohti," ütles Rootsi sotsiaaldemokraat Jan Andersson.
 
Tööhõive- ja sotsiaalkomisjoni esimees rõhutab samuti häid suhteid teiste parlamendisaadikutega hea kompromissi saavutamiseks. "On hea, kui on palju energiat, sest Euroopa otsuste tegemise protsess võib vahel väga hektiline olla."
 
Euroopa Parlamendi valimisteni 7. juunil on jäänud kaks kuud. Mis on sinu meelest ühe hea parlamendisaadiku omadused?
 
Viide: 20090403STO53401