Grįžti į portalą Europarl

Choisissez la langue de votre document :

Straipsnis
 

Ko reikia norint tapti geru europarlamentaru?

2009 m. rinkimai - Institucijos - 15-05-2009 - 10:33
Pasidalinti
Socialiniai tinklai
Adresynas
 
Balsavimas plenarinėje sesijoje – parlamentinio darbo finišo tiesioji

Balsavimas plenarinėje sesijoje – parlamentinio darbo finišo tiesioji

Kokios savybės padeda kaip žuvis vandenyje ES politikoje norintiems nardyti politikams? Be gerų derybininko įgūdžių, aiškų vertybių ir kalbų mokėjimo neišsiversite, sako mūsų pakalbinti EP nariai. Pasak jų, europinės politikos labirintuose lengva pasiklysti be visapusiško Europos suvokimo ir gebėjimo išklausyti kitokią nuomonę turintį pašnekovą.

Besibaigiančios Europos Parlamento kadencijos metu komitetuose, frakcijose ir plenariniuose posėdžiuose dirbo 27 ES valstybių atstovai, priklausantys 7 politinėms frakcijoms. Ko reikia norint efektyviai darbuotis ir siekti kompromiso šiame idėjų ir požiūrių margumyne?
 
Be žinių ir atvirumo idėjoms – kaip be rankų
 
Jauno ispanų europarlamentaro Danielio Bautistos nuomone (Europos liaudies partijos ir Europos demokratų frakcija), EP nariui būtinas geras visos politinės ir kultūrinės Europos bei ES institucijų veiklos išmanymas, atvirumas, gebėjimas derėtis su kitų valstybių ir frakcijų atstovais ir kalbėti bent viena užsienio kalba.
 
Britų leiboristė Arlene McCarthy sako, kad svarbiausia gero europarlamentaro savybė – gebėjimas išklausyti, kirsti nematomas nacionalines ir politines sienas, rasti sritis, kuriose Europa gali prisidėti prie problemų sprendimo, o kuriose reikia mažinti Briuselio biurokratiją.
 
„Padedami gero europarlamentaro, žmonės gali pademonstruoti savo galią – prisiminkime europinio įstatymo dėl ginklų, padėsiančio sumažinti nusikalstamumą mūsų gatvėse, pakeitimą, arba išplėstas vartotojų teises, pradedant tarptinklinio ryšio tarifų mažinimu ir baigiant žaislų sauga“, – primena Vidaus rinkos komiteto pirmininkė.
 
Vertybės ir dar kartą vertybės
 
„Geram europarlamentarui reikalingas entuziazmas, informuotumas svarbiausiais klausimais ir įsiklausimas į kitų nuomonę“, – kolegoms pritaria švedų socialdemokratas Jan Andersson, pirmininkaujantis Socialinių reikalų ir užimtumo komitetui.
 
Jo nuomone, EP nariui būtinos aiškios vertybės, žinojimas, ko jis ar ji siekia bei drąsa ginant savo nuomonę. Pasak europarlamentaro, siekiant kompromiso būtini geri ryšiai su kitais EP nariais. Kadangi europinis sprendimų priėmimas kartais būna karštligiškas, būtina turėti nemažai energijos, tikina jis.
 
Darbštumas, kūrybiškumas ir idealizmas
 
2004 į EP išrinkta Slovėnijos mokslininkė Romana Jordan Cizelj (Europos liaudies partijos ir Europos demokratų frakcija) pabrėžia savo srities išmanymo, kūrybiškumo, darbštumo ir atkaklumo siekiant tikslų svarbą. Ji taip pat sako, kad europarlamentarų veikloje praverčia komunikabilumas ir teigiamas požiūris į darbą.
 
„Turi įsisąmoninti europines problemas ir ieškoti jų sprendimo būdų“, – aiškina Parlamento poziciją dėl tarptinklinio ryšio tarifų mažinimo rengęs tos pačios frakcijos atstovas iš Austrijos Paul Rübig, Parlamentą vadindamas šių problemų sprendimo mechanizmu. Pasak deputato, Europos kūrimo procese reikia turėti daug idealizmo, tačiau džiugu būti šio istorinio proceso dalimi.
 
Rinkime aktyviai dirbsiančius europarlamentarus
 
Buvęs Estijos premjeras, Andres Tarand sako, kad jauni europarlamentarai geriau moka kalbas ir yra lankstesni, tuo tarpu į EP išrinkti buvę premjerai ir užsienio reikalų ministrai su savi atsineša didelę patirtį, ypač užsienio reikalų srityje. „Labai svarbu, kad visi parlamentarai būtų aktyvūs EP nariai“, pabrėžia politikas, įžvelgiantis Baltijos šalių atstovų, britų ir skandinavų požiūrių sutapimą daugeliu svarstomų klausimų.
 
Birželio 4-7 d. rengiamuose rinkimuose kiekvienas galėsime nuspręsti, kas yra geras europarlamentaras ir kas iš kandidatų yra vertas atstovauti mūsų interesams ateinančius penkerius metus.
 
Nuoroda: 20090403STO53401