Uz Europarl portālu

Choisissez la langue de votre document :

Raksts
 

Kādam jābūt labam Eiropas Parlamenta deputātam?

2009. gada vēlēšanas - Iestādes - 14-04-2009 - 11:52
Pārsūtīt / Saglabāt
Politisko grupu koordinatori  iesaka balsot "par".

Politisko grupu koordinatori iesaka balsot "par".

Labas sarunu vešanas iemaņas, skaidras vērtības un svešvalodu prasme ir tikai trīs atribūti, kas vajadzīgi efektīvam darbam Eiropa Parlamentā. Tā uzskata vairāki deputāti no dažādām ES dalībvalstīm, kuriem uzdevām augstāk minēto jautājumu. Viņi arī uzsver, ka eiroparlamentārietim labi jāpārzina Eiropas situācija un jāprot ieklausīties citu viedoklī.

Gados jaunais spāņu deputāts Daniel Bautista (Eiropas Tautas partijas grupa) ir pārliecināts, ka deputātiem „jābūt ļoti labām zināšanām par Eiropas institūciju darbu un labai izpratnei par Eiropas politikas un kultūras situāciju.” „Svarīgi ir arī, lai deputāts būtu atvērts un spētu vest sarunas ar deputātiem no citām valstīm un politiskajām grupām,” viņš turpina. „Tāpat arī viņam jāspēj sarunāties vismaz vienā svešvalodā”.
 
„Labam eiroparlamentārietim jāuzklausa un jāņem vērā problēmas un raizes, jānoskaidro, kur Eiropa var sniegt risinājumu, jāizlaužas cauri Briseles birokrātijai un jāstrādā pāri nacionālajām un partiju politiskajām robežām, lai panāktu rezultātus,” uzskata britu deputāte Arlene McCarthy (Sociāldemokrātu grupa).
 
„Ar laba eiroparlamentārieša atbalstu tautas spēks var gūt uzvaru," viņa turpina. „Tā, piemēram, mēs mainījām Eiropas ieroču likumu, lai palīdzētu samazināt noziedzību ielās, un devām jaunas tiesības patērētājiem, sākot ar mobilo telefonu viesabonēšanas tarifu samazināšanu un beidzot ar rotaļlietu drošuma uzlabošanu.”
 
Entuziasms un aktivitāte
 
Zviedru sociāldemokrāts Jan Andersson pārstāv viedokli, ka „labs Eiropas Parlamenta deputāts ir pilns entuziasma, labi informēts par svarīgiem jautājumiem un prot ieklausīties citu cilvēku viedoklī. Viņam arī ir skaidras vērtības, viņš zina, ko grib un nebaidās aizstāvēt savu viedokli. Viņam arī būtu jābūt labiem kontaktiem ar citiem deputātiem, lai panāktu labu kompromisu. Ir labi arī, ja ir daudz enerģijas, jo Eiropas lēmumu pieņemšana dažreiz var būt ļoti drudžaina.”
 
 Bijušais Igaunijas premjers Andres Tarand (Sociāldemokrātu grupa) uzskata, ka bieži vien „ir labāk, ja Eiropas Parlamenta deputāti ir gados jaunāki cilvēki, jo viņiem ir labas svešvalodu zināšanas un viņi dažkārt ir elastīgāki.” Viņaprāt, ir svarīgi, lai „visi deputāti Parlamentā būtu aktīvi”.
 
Ideālisms un pozitivitāte
 
„Jāapzinās problēmas un tad jāstrādā pie to risinājuma,” savu nostāju pauž austrietis Paul Rübig (Eiropas Tautas partijas grupa). „Eiropas Parlaments patiesībā ir problēmu risināšanas mehānisms. Lai turpinātu celt šo Eiropu, vajadzīgs daudz ideālisma.”
 
Slovēniete Romana Jordan Cizelj (Eiropas Tautas partijas grupa) bilst, ka svarīgas ir „zināšanas deputāta atbildības jomās”, neatlaidība ceļā uz mērķi un "pozitīva pieeja darbam". Viņasprāt, deputātam būtu jābūt arī radošam, centīgam un komunikablam.
 
Pēc dažām nedēļām Jums būs iespēja izvēlēties labākos deputātus, kas Jūs pārstāvēs nākamos piecus gadus. Kādiem viņiem, Jūsuprāt, būtu jābūt?
 
Ats.: 20090403STO53401