skip to content
 
 
 
Top témy | Priority
 .
 .

Pripravujeme

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku vás pozýva na tretie podujatie pre dobrovoľníkov a podporovateľov platformy spoločne.eu, inšpiratívny digitálny webinár „Práca a kariéra v EÚ inštitúciách“.

Aktivity

Create & Govern, súťaž pre stredoškolákov, v ktorej si skúsia manažovať politickú́ stranu a budú́ sa podieľať na riadení́ fiktívnej krajiny, zvíťazila v národnom kole Ceny Karola Veľkého pre mládež 2021. Cieľom Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež je podporovať rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch európskej integrácie.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku pripravila tlačovú besedu s členmi Európskej komisie a Európskeho parlamentu o návrhu ako by mali vyzerať očkovacie COVID certifikáty a letné cestovanie pre Európanov.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku pripravila ďalšie zo sérií diskusných fór, tentoraz na tému "Fake news - Ako sa zorientovať medzi dezinformáciami a pravdou?"
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Európsky parlament každoročne udeľuje Cenu európskeho občana za výnimočné výkony v oblasti podpory vzájomného porozumenia a užšej integrácie medzi občanmi členských štátov EÚ.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku pravideľne spolupracuje s regionálnymi médiami a prináša vám najnovšie udalosti a komentáre z Európskej únie a Európskeho parlamentu.
Európsky parlament schválil tri právne predpisy v oblasti implementácie systému vlastných zdrojov EÚ, čím pripravil pôdu pre reformu financovania Únie a zavedenie nových zdrojov jej príjmov.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.