skip to content
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Už 12. ročník výstavy Celoslovenské dni poľa sa uskutoční v Oponiciach v dňoch 6. a 7. júna 2023 a Kancelária Európskeho parlamentu tam nebude chýbať. V informačnom stánku sa účastníci budú môcť dozvedieť viac o Spoločnej poľnohospodárskej politike, zasúťažiť si či zapojiť sa do kvízov.
  V máji 2023 sa v bratislavskom kine CINEMAX BORY slávnostne otvorí v poradí už 17. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 5x5, ktorý potrvá až do konca mája 2023 a ktorý ponúkne skvelé filmy vo vašom meste zdarma!
    10. mája spoločne oslávime Deň Európy v Žiline! Tešiť sa môžete na kultúrny program, prezentovanie európskych inštitúcií, vynikajúcu hudbu, či súťaže o skvelé ceny, ale omnoho viac. Začíname už od 10:00 hod. pred Novou Menzou UNIZA.   
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Poslanci vo štvrtok schválili návrh smernice, ktorej cieľom je zlepšiť označovanie výrobkov, zabezpečiť ich dlhšiu životnosť a skoncovať s používaním zavádzajúcich tvrdení.
Poslanci hlasovali za pristúpenie Európskej únie k Dohovoru o predchádzaní násiliu páchanému na ženách a boji proti nemu, čím uzavreli účasť Parlamentu na tomto procese.
Parlament schválil pozastavenie dovozných ciel EÚ na ukrajinský vývoz poľnohospodárskych výrobkov na ďalší rok s cieľom podporiť hospodárstvo krajiny.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.