skip to content
  • cena Karola Veľkého
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Po takmer trojročnej odmlke Európsky parlament opäť organizuje pravidelné pracovné dni Euroscola pre študentov z celej Európy. Aké je to stať sa na deň europoslankyňou či europoslancom? Prečítajte si zážitky účastníkov decembrovej Euroscoly, študentov Gymnázia Dubnica nad Váhom.
Ako sa vojna na Ukrajine dotkla európskej ekonomiky a obyvateľstva? Ovplyvní klimatické ciele EÚ? Zatienila vojna výstupy z Konferencie o budúcnosti Európy? Ako sa v roku 2022 menila vnútorná dynamika EÚ? Podarí sa únii v roku 2023 vysporiadať s problémami týkajúcimi sa stavu právneho štátu v Maďarsku? Aký je výhľad do roku 2023 a ktoré očakávané významné udalosti ovplyvnia ďalšie smerovanie únie? Pozývame vás na ďalšiu zaujímavú diskusiu. Sledujte v piatok 13. januára o 10.30 na Youtube. 
Delegácia Výboru EP pre občianske slobody pricestovala na Slovensko a v piatok 16.12.2022 diskutovala s predstaviteľmi štátu a občianskej spoločnosti o lepšej ochrane práv príslušníkov zraniteľných skupín na Slovensku.
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

V uznesení prijatom vo štvrtok poslanci požadujú, aby ruské politické a vojenské vedenie bolo brané na zodpovednosť za zločin agresie proti Ukrajine.
Parlament v utorok prijal svoju rokovaciu pozíciu na rokovania s vládami EÚ o novom zákone o revízii postupov EÚ a kontrolných opatrení pri preprave odpadu.
Europoslanci vyjadrujú poľutovanie nad tým, že 90 rokov po Holodomore sa Rusko opäť dopúšťa strašných zločinov na Ukrajine.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.