skip to content
  • LUX 2022
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Pri príležitosti Dňa Európy si pre vás Trenčín - Európske hlavné mesto kultúry 2026 - pripravil minifestival Európa v Trenčíne. Príďte do trenčianskej ODA zažiť (pod)večer plný hudby, diskusí, literatúry či zážitkový workshop.
Oslavy symbolických narodenín EÚ pokračujú v pondelok 9.mája v Starej Tržnici v Bratislave. Aj tu máme pre návštevníkov pripravený bohatý program plný diskusií, workshopov, kvízov a aktivít.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, v spolupráci s mestom Košice, tento rok opäť pripravujú oslavu narodenín Európskej únie - Deň Európy, ktorý sa uskutoční 6. mája. Oslavy sa tento rok do Košíc opäť vracajú naživo a v novom formáte.
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Európsky parlament vo štvrtok vyzval Radu EÚ a Európsku komisiu na prijatie ďalších opatrení reagujúcich na zhoršujúcu sa situáciu v oblasti dodržiavania hodnôt EÚ v Maďarsku a Poľsku.
Parlament vo štvrtok vyzval EÚ a jej členské štáty, aby dôsledne chránili ženy utekajúce z Ukrajiny pred násilím a obchodovaním s ľuďmi a zaistili im prístup k základným zdravotným službám.
Európsky parlament v utorok rozbehol reformu aktu o voľbách do EP. Poslanci chcú z 27 samostatných volieb s odlišnými pravidlami urobiť jednotné európske voľby.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.