skip to content
 
 
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Zástupcovia Európskeho parlamentu v piatok v Košiciach ocenili laureátov 5. ročníka programu Ambasádorská škola EP. Najúspešnejším bol tím z Obchodnej akadémie Kapušianska v Michalovciach.
Vedúca delegácie poslancov z Výboru EP pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci Sophie in 't Veld bude v stredu informovať novinárov o ich pracovnej ceste na Slovensku.
V utorok 21. septembra budeme v Kine Lumière premietať víťazný film LUX Award, Kolektív. Po projekcii bude Q&A s režisérom Alexandre Nanau (v angličtine).
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Európsky parlament vo štvrtok vyjadril solidaritu s krajinami Európskeu únie, ktoré zasiahli bieloruské hybridné útoky, a vyzval na žalobu voči Lukašenkovmu režimu na Medzinárodnom súdnom dvore.
Európska únia musí posilniť svoju strategickú autonómiu, mala by sa tiež vo vzťahu k Číne lepšie koordinovať s USA, aby sa v transatlantickom partnerstve neopakovalo napätie, ktoré vyvolal pakt AUKUS.
 (07/01/2009)
Europoslanci v stredu na plenárnom zasadnutí diskutovali so zástupcami štátov EÚ a Európskej komisie o tom, aké sú možnosti ako zmierniť následky prudkého rastu cien plynu na spotrebiteľov a podniky a prekonať aktuálnu krízu.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.