skip to content
 
 
 
Top témy | Priority
 .

Pripravujeme

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku Vás pozýva na online diskusiu s názvom ,,Financovanie európskej obnovy", ktorá sa uskutoční v piatok, 12. júna 2020 so začiatkom o 13:00. Diskusia prebehne prostredníctvom online programu Zoom. Podujatie organizujeme v spolupráci s EURACTIV Slovensko.
 .

Správy z EP

Oživeniu ekonomík členských štátov EÚ by mal pomôcť finančný balík vo výške 750 miliárd eur, uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v stredu 27. mája 2020 pred poslancami Európskeho parlamentu. Prinášame vám vyjadrenia slovenských europoslancov k plánu obnovy pre Európu:
Od 13. do 15. mája prebieha plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu. Poslanci sa budú v máji zaoberať hlavne možnosťami pomoci po koronakríze z európskeho rozpočtu a novými štítkami na pneumatiky.
9. máj - Deň Európy
9. mája si opäť pripomenieme Deň Európy  a to ako sa písala história v roku 1950. Zároveň ale chceme vzdať hold tým, ktorí históriu vytvárajú dnes. V kontexte krízy spôsobenej pandémiou COVID 19, predstavuje 9. máj dôležitú príležitosť oslavovať jednotu a solidaritu v Európe.
Všetky správy
 .

Aktivity

Príhovor D. Hochela na veľtrhu Študenti-Podniky-Univerzity
Kancelária Európskeho parlamentu sa zúčastnila veľtrhu Študenti - Podniky - Univerzity, ktorý sa konal v utorok 3. marca na pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Cieľom 9. ročníka Fóra „Študenti - Podniky - Univerzity" bolo prepojenie študentov s podnikateľským prostredím.
Keďže nás zaujíma, čo vám osobne prinieslo členstvo v Európskej únii, pripravili sme si pre vás malú súťaž. Podeľte sa s nami na Instagrame o vašu skúsenosť a zapojte sa do súťaže o ruksak plný darčekov. Ak ste tak ešte nespravili, tak šup, šup na náš profil. Súťaž trvá do 21. februára 2020.
Všetky aktivity
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.