skip to content
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Prežívame adventný čas, čas príprav na Vianoce. Poďme sa v predvianočnom zhone na hodinku zastaviť, sadnúť si okolo adventného venca a chvíľku sa rozprávať o vianočných tradíciách u nás aj v iných európskych krajinách.
V pondelok 28.novembra Dom Európskej únie navštívili študenti Univerzity Tretieho veku pri Univerzite Komenského, ktorí sa vzdelávajú v oblasti európskej integrácie. Zúčastnili sa interaktívnej prednášky o činnosti Európskeho parlamentu a preverili si svoje znalosti vo vedomostnom kvíze o EÚ.
17.novembra 2022 sa dve slovenské učiteľky stredných škôl zúčastnili na seminári v rámci programu EPAS - Ambasádorských škôl Európskeho parlamentu - v Bruseli. Hlavnou témou podujatia bolo prepojenie formálneho a neformálneho vzdelávania otázkou: Čo viac by sme mohli urobiť, aby sme pomohli mladým ľuďom viac sa občiansky angažovať... keby sme spolupracovali?  
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Komisia a Rada by mali odolať tlaku Maďarska a pokračovať v prijímaní navrhovaných opatrení podmienenosti právneho štátu na pozastavenie kohéznych fondov EÚ.
Europoslanci vo štvrtok schválili pôžičku vo výške 18 miliárd EUR pre Ukrajinu počas ruskej vojny proti tejto krajine.
Po zverstvách, ktoré vykonal režim Vladimíra Putina proti ukrajinským civilistom, europoslanci označili Rusko za štát sponzorujúci terorizmus.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.