skip to content
 
 
  • Voľby 2019
 
Top témy | Priority
 .
 .

Pripravujeme

Kancelária Európskeho parlamentu organizuje ďalšie diskusné fórum tentokrát na tému dezinformácie.  
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien Vás pozývame na online diskusiu s europoslankyňami a s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou.

Aktivity

Olympiáda ľudských práv (OĽP) získala Cenu európskeho občana za rok 2020. Ocitne sa tak medzi ďalšími laureátmi zo všetkých krajín Európskej únie. Rozhodla o tom porota súťaže zložená z poslancov Európskeho parlamentu, zástupcu národnej občianskej spoločnosti a zástupcu národnej mládežníckej organizácie.

Lux Film Days

08-01-2021

Filmové dni "Lux Film Days" sa na Slovensku prvýkrát uskutočnili online, od 27. do 30. januára na platforme Kino doma (www.kino-doma.sk), vďaka ktorej bolo možné virtuálne navštíviť kino so všetkým, čo k tomu patrí.
Nová kapitola kampane tentorazidemvolit.eu začína práve teraz a volá sa spolocne.eu!
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Poslanci EP dnes diskutovali so zástupcami farmaceutických spoločností, komisárom EK pre vnútorný trh Thierrym Bretonom a komisárkou pre zdravie Stellou Kyriakides o tom, ako zvýšiť výrobu a zlepšiť dodávku vakcín COVID-19. Členovia výborov pre verejné zdravie (ENVI) a priemysel, výskum a energetiku (ITRE) si vypočuli zástupcov farmaceutického priemyslu - AstraZeneca, Moderna, Novavax, CureVac, Johnson&Johnson, Pfizer Group, Sanofi  - zapojených do vývoja, výroby a nasadenia portfólia vakcín EÚ proti COVID-19.
Pandémia Covid-19 posilnila presvedčenie občanov, že Európska únia je tým správnym miestom na nachádzanie efektívnych riešení koronakrízy a jej dopadov.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.