skip to content
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

V stredu 22.júna 2022 sme v Žiline slávnostne ukončili už 6.ročník úspešného programu Ambasádorská škola EP a ocenili laureátov. Najúspešnejším bol tím z Gymnázia Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení.  

Zelená zmena zdola

20-06-2022

Pozývame vás na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom dome (Palisády 29, Bratislava). Podujatie organizuje občianske združenie EuroPolicy v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko a Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Tohtoročnú Cenu európskeho občana získala za Slovensko kniha Európa v kocke a jej autor Marco Németh, ktorý sa tak ocitol medzi 30 laureátmi z 27 krajín EÚ. 
Európsky parlament vo štvrtok vyzval Radu EÚ a Európsku komisiu na prijatie ďalších opatrení reagujúcich na zhoršujúcu sa situáciu v oblasti dodržiavania hodnôt EÚ v Maďarsku a Poľsku.
Parlament vo štvrtok vyzval EÚ a jej členské štáty, aby dôsledne chránili ženy utekajúce z Ukrajiny pred násilím a obchodovaním s ľuďmi a zaistili im prístup k základným zdravotným službám.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.