skip to content
 
 
  • Cena Karola Veľkého 2022
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Spolu s občianskym združením EuroPolicy a Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Vás pozývame na online konferenciu s názvom Občianska Európa – Strednodobé hodnotenie Konferencie o budúcnosti Európy. Konať sa bude 27. januára 2022 od 9:30 do 15:50.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení.
Kancelária EP v Bratislave zorganizovala webinár pre študentov nových ambasádorských škôl programu EPAS. Študenti sa dozvedeli o rôznych príležitostiach, ktoré  Parlament mládeži ponúka. Absolvovali rýchly kurz o fungovaní sociálnych médií. Vypočuli si výpovede od najinšpiratívnejších študentov EPAS z minulého roka o tom, aké aktivity organizovali a ako im EPAS zmenil život.
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť platforiem za ich algoritmy a zlepšujú moderovanie obsahu.
Hlavné ciele a politická stratégia francúzskeho predsedníctva v Rade EÚ boli v stredu predmetom rozpravy poslancov s prezidentom Emmanuelom Macronom.
Poslanci vo štvrtok posilnili právomoci Európskej agentúry pre lieky. EÚ by tak mala lepšie zvládať zdravotné krízy a efektívnejšie reagovať na nedostatok liekov a zdravotníckych pomôcok
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.