skip to content
 

Aktivity

Aktivity

Európsky parlament v sobotu na česko-slovenskom pomedzí organizuje cezhraničnú jazdu na bicykloch, plavbu loďou a diskusiu o ochrane životného prostredia a podpore udržateľnej mobility.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku navštívi v najbližších mesiacoch všetky kraje SR. Svoje putovanie po regiónoch odštartuje v septembri v Trnavskom a Trenčianskom kraji.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení. Tentokrát sa stretneme vo štvrtok 15. septembra o 17:00 v Bistro Monami v Senici. Sledovať nás môžete tradične aj online.
V piatok 2. septembra  sa v Európskom dome uskutočnila diskusia v rámci projektu Ideathon o digitálnom občianstve. Témou diskusie bolo zvyšovanie záujmu mladých ľudí o európske záležitosti.
Zapojte sa do tohtoročnej Olympiády o Európskej únii. Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, partnerom tohto ročníka Olympiády sa stala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej Komisie na Slovensku, europoslanci a Európsky dialóg.
Na  47. ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex v dňoch 18. – 21. augusta nebude chýbať ani Kancelária Európskeho parlamentu. V spolupráci s Agroinštitútom Nitra bude mať po prvýkrát na výstave vlastný stánok s pestrým programom.  
V stredu 22.júna 2022 sme v Žiline slávnostne ukončili už 6.ročník úspešného programu Ambasádorská škola EP a ocenili laureátov. Najúspešnejším bol tím z Gymnázia Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení.  

Zelená zmena zdola

20-06-2022

Pozývame vás na podujatie s názvom Zelená zmena zdola, ktoré sa uskutoční 21. júna 2022 v čase od 13:00 do 15:00 v Európskom dome (Palisády 29, Bratislava). Podujatie organizuje občianske združenie EuroPolicy v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko a Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku.
Na  11. ročníku výstavy Celoslovenské dni poľa v dňoch 7. – 8. júna nebude chýbať ani Kancelária Európskeho parlamentu. V spolupráci s Agroinštitútom Nitra a Europe Direct Nitra bude mať po prvýkrát na výstave vlastný stánok s pestrým programom.
Ružové bicykle Rekolá a Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku prinášajú nové držiaky na mobily, ktoré cyklistom umožnia navigáciu v reálnom čase a uľahčia tak ich orientáciu.