skip to content
 

Aktivity

Aktivity

Pri príležitosti Dňa Európy si pre vás Trenčín - Európske hlavné mesto kultúry 2026 - pripravil minifestival Európa v Trenčíne. Príďte do trenčianskej ODA zažiť (pod)večer plný hudby, diskusí, literatúry či zážitkový workshop.
Oslavy symbolických narodenín EÚ pokračujú v pondelok 9.mája v Starej Tržnici v Bratislave. Aj tu máme pre návštevníkov pripravený bohatý program plný diskusií, workshopov, kvízov a aktivít.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, v spolupráci s mestom Košice, tento rok opäť pripravujú oslavu narodenín Európskej únie - Deň Európy, ktorý sa uskutoční 6. mája. Oslavy sa tento rok do Košíc opäť vracajú naživo a v novom formáte.
Tohtoročné filmové dni LUX Film Days sa uskutočnia v dňoch 4. - 6. mája 2022. Ponúknu vám projekciu troch filmov nominovaných na Cenu publika LUX udeľovanú každoročne Európskym parlamentom, spolu s European Film Academy, Európskou komisiou a Europa Cinemas. Zamiešať karty svojím hlasom môžete však aj vy, diváci!
V stredu 4. mája 2022 sa v bratislavskom kine CINEMAX BORY slávnostne otvorí v poradí už 16. ročník putovného Minifestivalu európskeho filmu 7x7, ktorý potrvá až do 18. mája 2022. Ponúkne skvelé filmy vo vašom meste zadarmo a my vás naň srdečne pozývame!
Organizácia Youth United Media zvíťazila v tohtoročnom národnom kole Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež. Ocenenie je udeľované projektom podporujúcim európske porozumenie, identitu a integráciu.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení.  
Pozrite si online debatu Aktuálnosť nástrojov Spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej Únie pre prípad nepredvídateľných kríz.
Je nám to veľmi ľúto, ale z organizačných dôvodov musíme Európsku hodinku o Ukrajine odložiť. O novom termíne vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie. V ďalšej Európskej hodinke sa porozprávame s politológom Alexandrom Dulebom o tom, čo sa aktuálne deje na Ukrajine. A vy máte tentokrát možnosť byť naživo pri tom! Sledovať môžete samozrejme aj online.
Na festivale PUCUNG 2022 sa bude v piatok 22. apríla premietať silný dokumentárny film Kolektív z rumunského prostredia, ktorý poukazuje na to, aké nebezpečné môže byť rozkrádanie a korupcia v zdravotníctve.
V piatok 1.apríla organizujeme online debatu Energetická bezpečnosť EÚ v kontexte vojny na Ukrajine. Diskutovať budú europoslanci Robert Hajšel a Ivan Štefanec, a Richard Kvasňovský, výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu. Sledovať ju môžete naživo na Facebooku o 10.30.