skip to content
 

Siedmy ročník programu Ambasádorských škôl EP

10-11-2022

Kancelária EP otvorila už siedmy ročník úspešného vzdelávacieho programu EPAS, prostredníctvom ktorého majú stredné školy aj na Slovensku možnosť stať sa ambasádorskými školami Európskeho parlamentu a šíriť povedomie o Európskej únií a európskej parlamentnej demokracii. Privítali sme 18 nových škôl, tentokrát prevažne z Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.

27.októbra sa uskutočnil úvodný seminár pre nových senior ambasádorov - učiteľov. Podujatie otvoril Robert Sermek, vedúci Kancelárie EP na Slovensku. Učitelia sa dozvedeli dôležité informácie o tom, ako bude Ambasádorské školy EP (EPAS) prebiehať, na aké podujatia a aktivity sa môžu tešiť a aké aktivity môžu na svojich školách organizovať. Pozreli si prezentáciu o role a fungovaní Európskeho parlamentu, ako aj podrobnú ponuku učebných materiálov, ktoré môžu využiť na prácu so študentmi na svojich hodinách.

Prihovorili sa im europoslanci Martin Hojsík (Renew Europe) a Ivan Štefanec (EPP), ktorí vyzdvihli dôležitosť práce učiteľov pri zvyšovaní občianskeho aktivizmu a povedomia o demokracii u mladých ľudí, a popriali im veľa úspechov.

10.novembra sa uskutočnil úvodný seminár pre junior ambasádorov - študentov. Nina Kališová z agentúry Neuropea, ktorá pre Kanceláriu EP projekt EPAS realizuje, im vysvetlila, čo ich v nasledujúcom školskom roku čaká. Pozreli si prezentáciu o tom, ako úspešne využívať rúzne sociálne médiá. Študentom sa prihovorila aj Zuzana Hozlárová, občianska delegátka na Konferencii o budúcnosti Európy. Na záver si zahrali vedomostný kvíz o Európskej únii o zaujímavé ceny.

Držíme palce všetkým novým školám a veríme, že EPAS úspešne absolvujú a na konci školského roka budú certifikované ako Ambasádorské školy EP.

TTIV_Marco TTIV_Lucia