skip to content
 

Informačný servis pre médiá

Európsky parlament poskytuje médiám pomoc pri realizácii projektov súvisiacich s Európskym parlamentom alebo s Európskou úniou. Audiovizuálne, ako aj tlačové oddelenie im pomáhajú získať materiály, poskytujú najnovšie informácie, dávajú k dispozícii technické zariadenia priamo na mieste (Brusel, Štrasburg) a umožňujú prenos materiálov priamo do redakcie.

Tlačové oddelenie - kontakty pre médiá

Tlačová služba Európskeho parlamentu poskytuje novinárom presné a nestranné informácie o parlamentných činnostiach a ponúka im aj praktickú a technickú pomoc.  Mediálni pracovníci sa môžu obrátiť na našich tlačových tajomníkov, ktorí ich ochotne informujú o konkrétnych spisoch z legislatívneho programu Parlamentu a o audiovizuálnej ponuke, ktorá je na tieto účely k dispozícii.

Tlačové oddelenie - kontakty

Audiovizuálna internetová stránka

Audiovizuálna internetová stránka Európskeho parlamentu pre odborníkov v oblasti médií ponúka jednoduchý prístup k najnovším videám, zvukovému a fotografickému materiálu z produkcie Európskeho parlamentu a takisto z vysielania Europe by Satellite .  Dostupný je tiež rozsiahly archív Európskeho parlamentu.  Tento materiál nepodlieha autorských právam a je bezplatný.

Registrovaní odborníci z oblasti médií majú na FTP serveri Európskeho parlamentu súkromný webový pracovný priestor na stiahnutie materiálov.

Najmodernejšia televízia, rádio, webové vysielanie a multimediálne štúdiá; editačné vybavenie a tím pre elektronické zhromažďovanie správ: to sú len niektoré z mnohých možností, ktoré Parlament ponúka bezplatne odborníkom v oblasti médií prostredníctvom Audiovizuálneho oddelenia.  Viac informácií a tiež možnosť registrácie a rezervácie zariadení nájdete na audiovizuálnej internetovej stránke Európskeho parlamentu.

Audiovizuálna internetová stránka
 .

Ďalšie informácie

EP Live