skip to content
 
 
 

Aktivity

Aktivity

Konferencia o budúcnosti Európy je späť.Tentokrát na témy: Zelené investície a digitalizácia. Vzdelávanie a školstvo. Obe rezonujú v našej spoločnosti čoraz viac. Staňte sa súčasťou dvojpanelovej diskusie Konferencie o budúcnosti Európy, kde odpovieme na nasledujúce otázky.
Zúčastnite sa aj vy online našej debaty Vplyv národných volieb na smerovanie EÚ a pýtajte sa prostredníctvom Sli.do s hastagom #volbyEU.  
Zástupcovia Európskeho parlamentu sa zúčastnili knižného veľtrhu Bibliotéka 2021, návštevníci sa dozvedeli nové informácie o dianí v Európskom parlamente a aktivách našej kancelárie.
Už tento týždeň začína v Bratislave medzinárodný festival dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden svet, ktorý organizuje humanitárna organizácia Človek v ohrození.
Desaťtisíc účastníkov Európskeho podujatia mládeže predstavilo cez víkend svoje vlastné nápady v rôznych oblastiach ako napríklad v oblasti recyklácie, viacjazyčnosti, právneho štátu či federálnejšieho usporiadania Európy. Tohto podujatia sa zúčastnili aj autorky podcastu Sexuálna výchova.
Zástupcovia Európskeho parlamentu v piatok v Košiciach ocenili laureátov 5. ročníka programu Ambasádorská škola EP. Najúspešnejším bol tím z Obchodnej akadémie Kapušianska v Michalovciach.
Vedúca delegácie poslancov z Výboru EP pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci Sophie in 't Veld bude v stredu informovať novinárov o ich pracovnej ceste na Slovensku.
V utorok 21. septembra budeme v Kine Lumière premietať víťazný film LUX Award, Kolektív. Po projekcii bude Q&A s režisérom Alexandre Nanau (v angličtine).
Stredajšia plenárna rozprava o stave Únie a priority Európskej komisie na nasledujúcich dvanásť mesiacov budú v piatok v Bratislave predmetom diskusie poslancov a odbornej verejnosti.
V utorok 7. septembra budeme v Hideparku Nitra premietať víťazný film LUX Award Kolektív a hosťovať workshop o mediálnej gramotnosti a debatu zameranú na investigatívnu žurnalistiku.
EÚ ide k Vám: Rezort diplomacie MZVEZ pripravil v rámci Konferencie o budúcnosti Európy letnú roadshow po Slovensku.