skip to content
 
 
 

Aktivity

Aktivity

Máte 16-30 rokov a podieľate sa na projekte s európskou dimenziou? Prihláste sa do súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež a vyhrajte peniaze na ďalšie rozvíjanie vašich aktivít.

Lux Film Days

08-01-2021

Filmové dni "Lux Film Days" sa na Slovensku prvýkrát uskutočnia online, od 27. do 30. januára na platforme Kino doma (www.kino-doma.sk), vďaka ktorej bude možné virtuálne navštíviť kino so všetkým, čo k tomu patrí.
Nová kapitola kampane tentorazidemvolit.eu začína práve teraz a volá sa spolocne.eu!
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku usporiadala dňa 8. decembra 2020 online podujatie „Sacharovova cena 2020: Európsky parlament a ľudské práva“. Podujatie bolo organizované pri príležitosti odovzdávania Sacharovovej ceny za slobodu myslenia, ktorú tento rok Európsky parlament udelil bieloruskej demokratickej opozícii.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v spolupráci s portálom EURACTIV Slovensko pripravili online diskusiu s názvom ,,Západný Balkán ako súčasť Európy". Diskusia sa uskutočnila vo štvrtok 19. novembra 2020 prostredníctvom online programu Zoom.
Ako zasiahla pandémia koronavírusu do plnenia zelených cieľov? Aká je úloha europarlamentu pri Európskej zelenej dohode? A čo plány z Bruselu znamenajú pre ľudí? O týchto témach sa hovorilo  na online diskusii, ktorú usporiadala v piatok 13. novembra Kancelária EP na Slovensku pod  názvom „Európa v klimatickej pohotovosti - Ako prispievame k riešeniu globálnej ekologickej krízy?“ S poslancami EP diskutovali  najprv študenti a verejnosť a následne odborníci.
Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku dnes zorganizovala online briefing na tému monitoringu právneho štátu s podpredsedníčkou Európskej komisie Věrou Jourovou a poslancom Európskeho parlamentu Michalom Šimečkom.
V piatok 2. októbra sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov štvrtého ročníka programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS). Tento rok prebehla ceremónia netradične - v online priestore.
Mnohojazyčnosť je pre Európsky parlament mimoriadne dôležitá a vďaka nej môžete sledovať rozpravy v ktoromkoľvek z 24 oficiálnych jazykov. Oddanosť myšlienke viacjazyčnosti oslavujeme každoročne dňom osobitných podujatí, ktoré sú zamerané predovšetkým na tlmočenie a preklad. Na Dni mnohojazyčnosti v online podobe sa tento rok bude môcť zúčastniť oveľa väčšie množstvo ľudí ako doteraz.
Správa o stave Európskej únie (SOTEU) je každoročné vystúpenie predsedu Európskej komisie na septembrovom plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen prednesie Správu o stave Európskej únie v stredu 16. septembra 2020. Po správe bude nasledovať diskusia s poslancami Európskeho parlamentu o hlavných výzvach na nasledujúci rok vrátane dôsledkov pandémie Covid-19, boja proti zmene klímy či digitalizácie európskej spoločnosti. 
Pred jednou z najdôležitejších diskusií, ktorá čaká zástupcov členských štátov v EÚ tento rok, pripravila Kancelária Európskeho parlamentu v Bratislave online diskusiu s názvom Čo vy na to s europoslancami Ivanom Štefancom, Martinom Hojsíkom a vybranými stakeholdermi. Témami diskusie boli európska zelená dohoda, plán obnovy po koronakríze a digitalizácia EÚ.