skip to content
 
 
 
05-10-2016

Výsledky fotosúťaže #EuropeanSlovakia

 .

(please see the English translation below)

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do fotosúťaže organizovanej Informačnou kanceláriou EP na Slovensku v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (Sekretariátom slovenského predsedníctva v Rade EÚ).

Súťaž prebiehala prostredníctvom kancelárií EP vo všetkých členských krajinách EÚ.  

Zapojiť sa bolo možné zdieľaním fotografie Slovenska na Instagrame s hashtagom #EuropeanSlovakia. Z množstva zapojených bolo porotou vybratých 10, ktoré môžete vidieť v koláži pod textom.

Výhercov sme kontaktovali e-mailom. Gratulujeme!

 

We would like to thank to all those who participated in the Instagram photo contest organised by the EPIO in Bratislava in cooperation with the Ministry of Foreign and European Affaires of the Slovak Republic.

The contest was run through the EPIOs in the EU member states.

It was possible to join the photo contest by sharing photos related to Slovakia on Instagram with the hashtag #EuropeanSlovakia. From the number of photos the jury has chosen ten which can be seen in the collage above the text.

Winners have been contacted by e-mail. Congratulations!

Slovakia is holding the Presidency of the Council of the European Union until December 2016. For more information with regard #SlovakPresidency2016, visit the official website.

 .