skip to content
 
 
 
04-05-2018

Deň Európy v Prešove

Narodeninami Európskej únie si pripomíname zverejnenie Deklarácie Roberta Schumana, ktorá spustila modernú európsku integráciu. V Európe oslavujeme spoločné narodeniny 9. mája, ale v Prešove sme s oslavami začali s predstihom, už 4. mája 2018 na Hlavnej ulici. Celodenný program odštartoval o 9.00 hod. a na svoje si prišli všetky vekové kategórie. Pre Prešovčanov, ale aj návštevníkov mesta, bol pripravený bohatý program plný zábavy, hudby a interakcie.

Deň Európy v Prešove
Deň Európy v Prešove
 .

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku tento rok prvý krát pripravili v spolupráci s mestom Prešov symbolické narodeniny Európskej únie – Deň Európy v Prešove, ktorý sme oslávili už 4. mája na Hlavnej ulici. Témou tohtoročného Dňa Európy bola „Európa v nás“.

Účastníkov podujatia, ale aj náhodných okoloidúcich na Hlavnej ulici v Prešove zaujali súťaže a hry k téme Európa v nás, interaktívne disciplíny, ale aj hudobné vystúpenia interpretov rôznych štýlov a žánrov. Pripravené boli vedomostné súťaže, v ktorých si návštevníci mohli overiť svoje vedomosti o Európskom parlamente a Európskej únii a zabojovať tak o zaujímavé ceny.

Svoje zastúpenie mali aj Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie so svojimi informačnými stánkami. Návštevníci sa tak mohli tešiť z množstva zaujímavých a podstatných informácií o konkrétnych projektoch podporených z prostriedkov Európskej únie, ako aj o ďalších možnostiach využitia týchto zdrojov v kontexte rozvoja jednotlivých oblastí a regiónov Európy. Podporiť nás prišli aj poslanci EP Richard Sulík a Ivan Štefanec, s ktorými sa účastníci mohli počas dopoludnia osobne porozprávať pri „ Káve s poslancami“.

Na pódiu sa dopoludnia predstavili so svojimi prezentáciami prešovské základné, umelecké a stredné školy, ktoré priniesli to najlepšie zo svojich repertoárov. Návštevníci sa mohli tešiť z tanečných a hudobných vystúpení mladých prešovských talentov. Predstavenie plné zábavy, pokusov a zaujímavých poznatkov nám predviedla „Kúzelná Fyzika“.  Celý program vyvrcholil hudobným vystúpením mladej hudobnej formácie POMARANČautogramiádou skupiny S Hudbou Vesmírnou.

 

Podujatie nájdete aj na Facebooku.

 .

Program:

Program
Program
 
 .

Pozvánka od skupiny S Hudbou Vesmírnou:

 
 .

Pozvánka od skupiny Pomaranč:

 
 .

Fotogaléria:

TTIV_Marco