skip to content
 
 
 

Správy

23-11-2021

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť platforiem za ich algoritmy a zlepšujú moderovanie obsahu.
Hlavné ciele a politická stratégia francúzskeho predsedníctva v Rade EÚ boli v stredu predmetom rozpravy poslancov s prezidentom Emmanuelom Macronom.
Poslanci vo štvrtok posilnili právomoci Európskej agentúry pre lieky. EÚ by tak mala lepšie zvládať zdravotné krízy a efektívnejšie reagovať na nedostatok liekov a zdravotníckych pomôcok
Poslanci si v utorok a stredu zvolili štrnástich podpredsedov a piatich kvestorov. Za podpredsedu bol zvolený aj Michal Šimečka, kvestorkou sa stala aj Monika Beňová.
Európsky parlament vo štvrtok v súvislosti s rastúcim napätím na rusko-ukrajinských hraniciach vyhlásil, že akákoľvek agresia Moskvy bude mať vážne hospodárske a politické následky.
Dcéra Alexeja Navaľného Daria Navaľná prevzala v počas slávnostnej ceremónie v Štrasburgu v mene svojho otca Sacharovovu cenu Európskeho parlamentu za slobodu myslenia.
Európsky parlament schválil svoj mandát na rokovania s členskými štátmi o regulácii postupov veľkých online platforiem v EÚ. Vyjednávania poslancov s ministrami sa tak môžu začať
 (07/01/2009)
Europoslanci v utorok kritizovali pretrvávajúcu diskrimináciu rómskeho obyvateľstva v krajinách EÚ. Stalo sa tak viac ako rok po tom, ako Európsky parlament odsúdil protirómske zmýšľanie v Únii.
Reforma potravinových systémov Európskej únie by mala priniesť zdravšie potraviny, mala by znížiť environmentálnu stopu poľnohospodárstva a zaistiť potravinovú bezpečnosť a spravodlivú odmenu pre farmárov.
Poslanci sa počas septembrového plenárneho zasadnutia vyjadrili aj k návrhom „Fit for 55“ a koncu testov na zvieratách.