skip to content
 
Top témy | Priority
 .
 .

Aktivity

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku zorganizovala v utorok 23.3.2023 online workshop pre stredné školy zapojené do projektu EPAS (Ambasádorské školy Európskeho parlamentu). 
Európsky parlament každoročne udeľuje cenu Európskeho občana za iniciatívy posilňujúce európsku integráciu a podporujúce spoločné hodnoty EÚ. Návrhy na tohtoročnú cenu je možné predkladať do 31.3.2023. Za rok 2022 si túto cenu v priestoroch Domu Európskej únie prebral za Slovensko Marco Németh. Cenu mu odovzdali europoslanci Vladimír Bilčík a Ivan Štefanec.
Zastavte sa na hodinku a zapojte sa do debaty na európske témy, ktoré sa nás všetkých dotýkajú – názory, skúsenosti, úspešné príbehy, myšlienky tých, ktorí sú s Európou viac či menej prepojení. V ďalšej Európskej hodinke sa dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o Európe v kocke (ale báli ste sa spýtať).
Staršie aktivity
 .

Správy z EP

Vyšehradské mládežnícke fórum 2022 zvíťazilo v tohtoročnom národnom kole Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež. Cena je udeľovaná projektom podporujúcim európske porozumenie a integráciu
Poslanci chcú riešiť súčasnú krízu vysokých nákladov prostredníctvom nového zákona na modernizáciu a posilnenie vnútroštátnych systémov minimálneho príjmu v krajinách EÚ.
Novým nariadením o spoločnom úsilí sa znižuje maximálna povolená úroveň emisií skleníkových plynov v členských štátoch z dopravy, budov a poľnohospodárstva do roku 2030.
Všetky správy
 .

Zaujíma vás, čo je úlohou kancelárií EP? Odpovede nájdete v krátkom videu.