Co debata o stavu Evropské unie obnáší?

Debata o stavu Evropské unie (SOTEU) se v roce 2020 koná v době nejistoty. Evropa prožívá jeden z nejtěžších roků vůbec, jelikož pandemie onemocnění COVID-19 stále ovlivňuje společnost ve všech jejích oblastech. Je čas velkých a převratných změn. Na evropské a světové ekonomice se pandemická opatření tvrdě podepsala.

Debata o stavu Evropské unie je klíčovým momentem, kdy má Evropská komise prokázat svou odpovědnost vůči demokraticky zvoleným zástupcům EU. Týká se důležitých záležitostí, jako jsou budoucí oživení hospodářství, změna klimatu, nezaměstnanost mladých a migrační toky. Tato každoroční událost umožňuje posílit transparentnost a demokratičnost Unie. Je příležitostí k přiblížení Evropské unie občanům a zároveň k vyzdvižení hlavních cílů a výzev daného roku. V centru této jedinečné plenární rozpravy stojí občanská práva a demokratický proces.

Den před rozpravou, tedy 15. září, budou hlavní činitelé Evropského parlamentu jednat o prioritách Evropské unie a reagovat na Vaše otázky a podněty.

Zapojte se

SOTEU je příležitostí, jak se dozvědět více o budoucnosti EU a o poslancích Evropského parlamentu, které jste zvolili. Přečtěte si program, zapojte se do místních akcí, kontaktujte své poslance EP a sledujte diskuse v přímém přenosu.

Získejte podrobnější informace o poslancích EP, které jste zvolili, a spojte se s nimi.

Sledujte aktuální dění v Parlamentu