Čo je Správa o stave Európskej únie?

Diskusia o stave Európskej únie v roku 2020 (SSEÚ) prichádza v čase neistoty. Európa prechádza jedným z najťažších rokov, keď pandémia koronavírusu naďalej ovplyvňuje všetky aspekty spoločnosti.

Je to čas výrazných a prevratných zmien, keď európske a svetové hospodárstva tvrdo pociťujú reštriktívne opatrenia na boj proti ochoreniu COVID-19.

Diskusia o stave Európskej únie je kľúčovým momentom, keď môže Európska komisia preukázať zodpovednosť voči demokraticky zvoleným zástupcom EÚ. Zameriava sa na dôležité otázky, ako sú oživenie hospodárstva, zmena klímy, nezamestnanosť mladých ľudí a migračné toky. Toto každoročné podujatie je dôležité, pretože umožňuje podporiť transparentnejšiu a demokratickejšiu úniu. Je to príležitosť na priblíženie Európskej únie občanom, zdôraznenie hlavných cieľov činnosti Únie a výziev roka. V centre tejto jedinečnej plenárnej rozpravy sú občianske práva a demokratický proces.

Hlavní aktéri budú v Európskom parlamente deň pred rozpravou, teda 15. septembra, rokovať o prioritách Európskej únie a reagovať na vaše otázky a návrhy.

Zapojte sa

SOTEU je príležitosťou dozvedieť sa viac o budúcnosti EÚ a poslancoch Európskeho parlamentu, ktorých ste zvolili. Pozrite si program, zapojte sa do podujatí vo vašom okolí, kontaktujte poslancov EP a sledujte prebiehajúce diskusie naživo.

Zistite viac o poslancoch EP, ktorých ste zvolili, a kontaktujte ich.

Sledujte aktuálne informácie o práci Parlamentu.