Audio podcasty

Podcasty EPRS dotyczące polityki UE

 

Zapraszamy do wysłuchania wybranych podcastów EPRS dotyczących polityki UE. Dają one pogłębiony obraz różnych aktualnych tematów polityki unijnej, oparty na obiektywnych, wiarygodnych i niezależnych badaniach naukowych.

Podcasty EPRS z zakresu nauki i technologii

 

Zapraszamy do wysłuchania podcastów poświęconych najnowszym osiągnięciom naukowym i technologicznym, ich wpływowi na nasze życie oraz skutkom politycznym.

Podcasty EPRS: Co Europa robi dla Ciebie

 

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Unia Europejska wpływa na Twoje życie codzienne? Posłuchaj naszych 60-SEKUNDOWYCH podcastów i dowiedz się, co Europa robi dla Ciebie.

Podcasty na stronie internetowej Europarl: jak to działa?

Podcasty umożliwiają automatyczne otrzymywanie najnowszych odcinków wybranych przez siebie programów zaraz po ich udostępnieniu. W tym celu należy „zaprenumerować” podcast, podobnie jak dokonuje się prenumeraty czasopisma. Ta prenumerata jest bezpłatna i można z niej zrezygnować w każdej chwili. Na razie Parlament Europejski publikuje wyłącznie podcasty w formacie audio.

Następnie trzeba zaopatrzyć się w program do odczytu podcastów lub stworzyć konto u internetowego dostawcy czytnika kanałów RSS. Większość tych narzędzi jest dostępna bezpłatnie.

Skopiuj adres RSS podcastu do wybranego wcześniej programu i zaprenumeruj ten kanał RSS. W ten sposób program lub strona internetowa będą same wyszukiwać nowe odcinki wybranego podkastu.