Solidaarsus: Kuidas ELi riigid aitavad üksteisel Covid-19 vastu võidelda

Ventilaatorite annetamisest kriitilises seisus patsientide vastuvõtmiseni, ELi liikmesriigid annavad endast parima, et aidata üksteist koroonaviiruse kriisi ajal.

Koroonaviiruse puhang mõjutab kõiki riike ja ELi liikmesriigid on võtnud endale eesmärgiks kriisiga koos tegeleda. See toetus ei piirdu vaid oluliste meditsiinivahendite, nagu maskide ja ventilaatorite, annetamisega. Riigid võtavad vastu ka patsiente teistest liikmesriikidest ja aitavad ELi kodanikel naasta kodumaale, kes on jäänud välismaale lõksu.

 

Kõik, hoolimata riigi suurusest, panustavad ühise eesmärgi nimel. Samal ajal kui Prantsusmaa on annetanud maske ja Saksamaa on andnud Itaaliale meditsiinivahendeid, on Luxembourg võtnud vastu kriitilises olukorras patsiente Prantsusmaalt ja Tšehhi on annetanud kaitsvaid ülikondi Itaaliale ja Hispaaniale.

 

Lisaks koondavad riigid ressursse, et tuua välismaale lõksu jäänud eurooplased tagasi koju. Alates haiguspuhangu algusest on tuhandeid ELi kodanike tagasi toodud.

 

Üks kolmest reisijast ei ole ELi riigist, mis lennureisi korraldab. Nimelt organiseeritavad liikmesriigid mitmeid reise, kus istekohad tehakse kättesaadavaks kõikidele ELi kodanikele.

 

Samal ajal toetab EL rahaliselt teadusuuringuid, leidmaks ravimeetodeid ja vaktsiini, organiseerib vajaliku meditsiinitehnika ühisoste; tehes 37 miljardit eurot kättesaadavaks liikmesriikidele, et aidata neil võidelda koroonaviiruse vastu, lisaks paljudele teistele tegevustele.

Lisateave