Euroopa Parlamendi president: „Anna oma hääl või sinu eest otsustavad teised“

Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola kutsub kõiki osalema 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimistel.

Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola andmas intervjuud.
Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola

Tehisaru kasutamise reguleerimine, õiglased töötingimused platvormitöötajatele või õigus toodete parandamisele - ELis vastuvõetud otsused mõjutavad meid kõiki.

Euroopa Parlamendi president soovib, et eurooplased peaksid meeles, et just nemad valivad 720 uut Euroopa Parlamendi liiget, kes neid järgmise viie aasta jooksul esindavad.

„Uus parlamendi koosseis otsustab paljude oluliste küsimuste üle, mis puudutavad meie igapäevaelu. Ärge laske teistel enda eest otsustada. See ongi nende valimiste tähtsus ning seetõttu julgustame kõiki hääletama, kõiki valima,“ ütles Roberta Metsola.

Parlamendi praegune koosseis on tegelenud mitmete tähtsate teemadega, näiteks rohepööre ja ELi uus rände- ja varjupaigapakett.

Samuti on parlament välispoliitika edendamise esirinnas, nõudes püsiva relvarahu sõlmimist Iisraeli ja Gaza vahel ning Ukrainale ELi kandidaatriigi staatuse andmist.

Viimase aasta jooksul on president külastanud enamik ELi liikmesriike, et kohtuda noortega ja selgitada, et kõik ELi algatused on seotud riiklikul tasandil toimuvaga.

Õpi minevikust, kuid keskendu tulevikule


President tundis muret, et noored ei pruugi olla teadlikud võitlusest, mida eelnevad põlvkonnad pidasid demokraatia saavutamiseks.

Roberta Metsola on pärit Maltalt, mis liitus ELiga vaid 20 aastat tagasi. Ta tõdes, et tema neli last ei pruugi täielikult mõista, kui on palju on tema koduriik pärast ELiga ühinemist muutunud. „Kas meie lapselapsed, meie lapsed, on teadlikud sellest, mis on demokraatia ning kui palju me selle eest võitlema pidime?“

„Me oleme näinud demokraatia tagasilangust Euroopas ja mujal. Demokraatia eeldab, et inimesed võitlevad selle nimel. Kui selle eest ei võidelda, siis see kaob. Nii Euroopas kui ka väljaspool seda on jõud, kelle jaoks kujutab Euroopa ja selle olemasolu ohtu. Just selle vastu peame me võitlema,“ sõnas ta.

Metsola nimetas Eurobaromeetri viimase uuringu tulemusi, mille kohaselt 71% eurooplastest kavatseb eelseisvatel valimistel hääletada, "optimistlikuks" ja "julgustavaks". Siiski ei ole paljud noored kindlad, kas nad Euroopa Parlamendi valimistel osalevad.

„See on see lõhe, mida praegu ületame. Anna oma hääl või sinu eest otsustavad teised. Olge uhked. Euroopa on teie kodu. Ärge laske sellest lahti.“