Solidarumas: kaip ES šalys padeda viena kitai kovoti su COVID-19?

Nuo dalinimosi medicinos įranga iki pacientų iš kitų šalių priėmimo – ES valstybės narės rodo solidarumą, padėdamos viena kitai įvairiais būdais.

Koronaviruso protrūkis paveikė visas ES valstybes nares, tad ES yra pasiryžusi jį įveikti bendromis pastangomis. Šalys ne tik dalinasi būtiniausiomis sveikatos priežiūros ir apsaugos priemonėmis, bet ir priima kritiškai sergančius pacientus iš kitų ES šalių bei padeda į gimtąsias šalis grąžinti užsienyje likusius ES piliečius.

Nepriklausomai nuo šalių dydžio, visos šalys veikia kartu. Šiuo metu Vokietija gydo dešimtis koronavirusu užsikrėtusių pacientų iš Prancūzijos ir Italijos. Liuksemburgas taip pat priėmė pacientus iš Prancūzijos, o Austrijos ligoninėse gydomi evakuoti italai. Kartu Vokietija, Prancūzija ir Austrija Italijos sveikatos priežiūros darbuotojams padovanojo beveik 4 mln. kaukių ir dešimtis tūkstančių apsauginių kostiumų. Vokietija Austrijai ir Švedijai pristatė milijonus pirštinių ir kaukių. Čekija Italijos ir Ispanijos valdžios institucijoms padovanojo 20 tūkst. apsauginių prijuosčių.

Valstybės narės taip pat bendradarbiauja padėdamos kitų šalių valstybių piliečiams grįžti į gimtąją šalį. Nuo protrūkio pradžios valstybės narės kartu su ES civiline sauga repatrijavo dešimtis tūkstančių ES piliečių. Trečdalį tokių skrydžių keleivių sudarė Europos piliečiai, kuriuos repatrijavo kita nei pilietybę jiems suteikusi šalis.

Savo ruožtu ES institucijos remia pastangas kuo greičiau sukurti vakcinas ir užtikrinti veiksmingą gydymą, organizuoja bendrus medicinos įrangos ir apsaugos priemonių pirkimus, skyrė 37 mlrd. eurų kovai su protrūkio padariniais bei imasi daug kitų veiksmų.

Papildoma informacija

Susiję straipsniai