COVID-19: parama kultūros sektoriui

Europos Parlamento nariai ragina ES skirti specialią finansinę paramą nuo pandemijos ypač nukentėjusiam kultūros sektoriui.

EP nariai ragina paremti nuo pandemijos nukentėjusius menininkus

Uždaryti kino teatrai, teatrai, muzikos koncertų salės, nutrauktas bilietų pardavimas – karantinas itin skaudžiai smogė kultūros ir kitose kūrybinėse srityse dirbantiems žmonėms.

Nors ES ėmėsi priemonių darbo vietoms apsaugoti, dėl kultūros sektoriaus specifikos (jame dirba daug laisvai samdomų ir savarankiškai dirbančių asmenų, pavienių menininkų, mažų įmonių ir labdaros organizacijų) jo darbuotojams gauti paramą yra sunkiau.

Balandžio 17 d. priimtoje rezoliucijoje EP nariai ragino atsižvelgti į ypatingą kūrybinio sektoriaus pobūdį ir užtikrinti tinkamą finansinę paramą jo atstovams.

EP Kultūros komiteto nariai taip pat kreipėsi į vidaus rinkos eurokomisarą Thierry Breton ir už inovacijas, tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą atsakingą eurokomisarę Mariya Gabriel ragindami:

  • apsaugoti menininkus, kurie gali neatitikti nacionalinių paramos schemų per programą „Kūrybiška Europa“;
  • užtikrinti, kas lėšos pasieks kultūros sektorių padidinant „Kūrybiškos Europos“ programos finansavimą;
  • sukurti specialią finansinę priemonę kultūros sektoriui finansuoti.

„ES lygmeniu reikėtų nuveikti daugiau, kad kultūros sektoriaus darbuotojams būtų teikiama pritaikyta pagalba, kol viskas grįš į vėžes“, – teigė EP Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Sabine Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija).

Skaitykite daugiau apie Europos Sąjungos veiksmus kovoje su koronavirusu.

Susiję straipsniai