Tarptinklinis ryšys: jokių papildomų mokesčių ES šalyse

Tarptinklinio ryšio politika užtikrina, kad europiečiai galėtų ir toliau skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje ES be papildomų mokesčių.

Nuotraukoje – dvi merginos, besifotografuojančios prieš Eifelio bokštą.
Tarptinklinis ryšys: jokių papildomų mokesčių ES šalyse

2022 m. balandžio mėn. Europos Parlamentas ir Taryba patvirtino tarptinklinio ryšio teisės aktų pratęsimą, leidžiantį ES vartotojams ir toliau skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje ES be papildomų mokesčių. 

Teisės aktų pratęsimas yra skaitmeninės transformacijos strategijos, vieno iš ES prioritetų, dalis.


Tarptinklinio ryšio naudojimas


2017 m. įgyvendinus teisės aktus, šimtai milijonų žmonių pasinaudojo galimybėmis skambinti, siųsti žinutes ir naudoti mobiliojo ryšio duomenis visoje Europoje tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir savo šalyje. Šios sąlygos galioja Europos ekonominėje erdvėje, kurią sudaro 27 ES šalys, įskaitant Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją.

2023 m. „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, daugiau nei 81 proc. ES gyventojų, keliaujančių visoje ES, nurodė, kad jiems šios taisyklės yra naudingos.


Geresnė kokybė, daugiau paslaugų


Reglamentas pratęsė galiojančias taisykles dešimčiai metų bei užtikrino geresnes tarptinklinio ryšio paslaugas keliaujantiems – pavyzdžiui, vienodą ryšio kokybę.


Taisyklės taip pat užtikrino, kad žmonės galėtų skambinti, rašyti trumpąsias žinutes ar naudoti mobiliąsias programėles bei susisiekti su skubios pagalbos tarnybomis nemokamai.


Ryšio operatoriai yra įpareigoti pranešti vartotojams apie galimus papildomus mokesčius.


Tvarus tarptinklinis ryšys


Taisyklėmis siekiama užtikrinti, kad sistema operatoriams būtų tvarti ir kad būtų išsaugotos paskatos investuoti į tinklus.