Trys filmai, nominuoti 2022 m. LUX publikos kino apdovanojimui

Trys europiečių filmai, nominuoti 2022 m. LUX publikos kino apdovanojimui, yra: „Flee“, „Great Freedom“ ir „Quo Vadis, Aida?“. Peržiūrėkite juos ir balsuokite už labiausiai patikusį.

LUX žiūrovų simpatijos 2022 m. – paslaptims ir sunkiems sprendimams

LUX publikos apdovanojimu siekiama paremti Europos kiną ir įkvėpti diskusijas aktualiais klausimais. Norėdamas pasiekti platesnę auditoriją, Europos Parlamentas praėjusiais metais organizuodamas renginį suvienijo jėgas su „European Film Academy“. LUX publikos kino apdovanojimas dabar atviras visiems europiečiams, kurie kartu su Europos Parlamento nariais gali nuspręsti, kas laimės apdovanojimą.


Filmai, nominuoti 2022 m. apdovanojimui, buvo paskelbti Berlyne 2021 m. gruodžio 11 d. Jie yra: „Flee“ (rež. Jonas Poher), „Great Freedom“ (rež. Sebastian Meise) ir „Quo Vadis, Aida?“ (rež. Jasmila Žbanić).


Tikrų įvykių įkvėptuose filmuose gvildenamos tokios temos, kaip pažeidžiamumas ir pasidalijimas, taip pat atkreipiamas dėmesys į gydančią tolerancijos ir užuojautos galią.


Nominantai


„Flee“ (rež. Poher Rasmussen)


Šioje animacijoje Aminas pasakoja apie savo, kaip vaikos pabėgėlio iš Afganistano, kuris pats avyko į Daniją, kelionę. Jis bando susitaikyti su praeitimi, taip pat su savimi ir paslaptimis, kurias slėpė.


„Great Freedom“ (rež. Sebastian Meis)


Pokario Vokietijoje Hansas vėl ir vėl patenka į kalėjimą dėl to, kad yra gėjus. Jam sistemingai atimama laisvė už tai, kad jis pažeidė Vokietijos baudžiamojo kodekso 175 skiltį. Vienintelis nuolatinis jo gyvenime tampa jo ilgametis kameros draugas Viktoras, nuteistas žmogžudys.


„Quo Vadis, Aida?“ (rež. Jasmila Žbanić)


Aida yra vertėja taikos palaikymo pajėgoms 1995 m. vasarą Srebrenicoje. Jos šeima yra tarp tūkstančių civilių, ieškančių pastogės Jungtinių Tautų stovykloje. Aida sužino, kad jos šeimos ir kitų žmonių laukia baisus likimas, tačiau ar ji gali ką nors padaryti, kad tai sustabdytų?


Žiūrėkite ir balsuokite

Laimėtojas bus išrinktas EP narių ir žiūrovų pagalba – abi grupės nulems po 50 proc. galutinio rezultato.


Dalyvaukite didžiausioje filmų komisijoje Europoje! Iki 2022 m. gegužės 25 d. žiūrėkite ir balsuokite už labiausiai patikusį filmą. LUX publikos kino apdovanojimo ceremonija vyks 2022 m. birželio 8 d. Europos Parlamente Strasbūre.


Sužinokite, kas laimėjo 2021 m. LUX Europos publikos kino apdovanojimą.