Starptautiskā sieviešu diena 2020: 25 gadi kopš Pekinas deklarācijas pieņemšanas

Šīgada Starptautiskās sieviešu dienas ietvaros Eiropas Parlaments atzīmē Pekinas Deklarācijas par dzimumu līdztiesības principu kopumu 25. gadadienu.

Fotoattēls: protesta dalībnieki tur rokās plakātus ar uzrakstu ''Sieviešu tiesības ir cilvēktiesības''. ©Emmanuele Continin/NurPhoto/Getty Images
Sieviešu tiesības ir cilvēktiesības. ©Emmanuele Continin/NurPhoto/Getty Images

Kas ir Pekinas deklarācija?

 

ANO ceturtās pasaules konferences par sieviešu stāvokli noslēgumā 1995. gadā tika pieņemta rezolūcija par sieviešu iespēcināšanu un sieviešu iespēju veicināšanu visā pasaulē. Tajā ir noteiktas stratēģiskas darbības, lai panāktu dzimumu līdztiesību 12 sektoros, kas aptver tādas nozares un darbības jomas kā ekonomika, pret sievietēm vērstās vardarbības apkarošana, sievietes ietekmes pozīcijās, veselība un vides joma.

‘’Facebook’’ diskusija tiešsaistē

 

Ko dara Eiropas Parlamenta dzimumu līdztiesības jomā? Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar FEMM komitejas priekšsēdētāju Evelīni Rēgneri otrdien, 3. martā, pulksten 12:30 (pēc Centrāleiropas laika). Pievienoties diskusijai tiešraidē varēs mūsu Facebook lapā, kā arī iesūtīt savus jautājumus komentāru sadaļā.