Aparaty w dłoń! Trwa nowa odsłona konkursu na gościnnego fotoreportera PE! - luty/marzec 2015

Aparat w dłoni? Przygotuj się! Nasz konkurs na gościnnego fotoreportera wraca w 2015 r., tym razem z okazji Europejskiego Roku Rozwoju! Każdego miesiąca podamy nowy temat. Wyślij swoje zdjęcia i weź udział w konkursie, którego nagrodą jest wycieczka do Strasburga na listopadową sesję plenarną i przeprowadzenie fotoreportażu dla portalu Parlamentu Europejskiego!

"Głód wiedzy w warunkach azylu" Hristo Ruseva  - kadr, który wygrał w lutowej odsłonie naszego konkursu #GuestPhotograpjer ©Hristo Rusev/www.hristorusevphotography.blogspot.com
"Głód wiedzy w warunkach azylu" Hristo Ruseva - kadr, który wygrał w lutowej odsłonie naszego konkursu #GuestPhotograpjer ©Hristo Rusev/www.hristorusevphotography.blogspot.com

Jak wziąć udział?


Wyślij swoje zdjęcie oraz formularz zgłoszeniowy mailem. Termin nadsyłania prac związanych z trzecim, marcowym tematem “Być kobietą” upływa 29 marca o północy!


Spośród nadesłanych zdjęć, komisja wybierze dziesięć najlepszych oraz wybierze zwycięzcę danego miesiąca, który automatycznie stanie się jednym z finalistów konkursu. Najlepsze kadry stycznia zostały opublikowane na naszych platformach na Facebooku i Google+. Tam też możesz głosować na swoje ulubione zdjęcie (kliknięcie "like" lub "+1"), w ramach nagrody publiczności!


Zarówno zwycięzca wyłoniony przez jury, jak i faworyt publiki, zostaną zaproszeni na listopadową sesję plenarną PE w Strasburgu i przygotują oficjalny fotoreportaż dla naszego portalu.


Lutowy zwycięzca


Najlepszy kadr lutowej odsłony konkursu, zatytułowanej "Edukacja" to "Głód wiedzy w warunkach azylu", autorstwa Hristo Ruseva - 20-letniego mieszkańca Bułgarii. Zdjęcie przedstawia zaimprowizowaną klasę dla uchodźców w Harmanli, w Bułgarii. Wolontariusze uczą angielskiego dzieci, pochodzące z rodzin, które musiały opuścić swoje domy i w poszukiwaniu bezpieczeństwa i normalnego życia, trafiły do Bułgarii. Ze względu na braki wyposażenia, część dzieci siedzi nie przy ławkach, a na podłodze.


Informacje


Wyślij zdjęcie i formularz (dostępny po prawej stronie) mailem na adres: webcom-flickr@europarl.europa.eu.


Zasady konkursu, wymagania formalne i techniczne (fotografii) oraz reguły dotyczące praw autorskich znajdziesz w linkach po prawej stronie.


Powodzenia!