Zaczyna się rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim

Parlament Europejski oferuje możliwość odbycia różnego rodzaju staży. Jeśli szukasz okazji do zdobycia doświadczenia zawodowego albo chcesz sprawdzić, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji, to warto zainteresować się ofertą PE. Rekrutacja rozpoczyna się 15 sierpnia. Szczegóły poniżej oraz w filmie.

Staże w Parlamencie Europejskim

Każdego roku PE oferuje płatne i niepłatne staże dla absolwentów oraz staże szkoleniowe, umożliwiając w ten sposób młodym ludziom zdobycie wiedzy o jego działalności i znaczeniu.


Staże przeznaczone są dla studentów i absolwentów. Istnieje kilka opcji odbycia stażu, m.in. dla dziennikarzy, dla tłumaczy pisemnych, dla osób niepełnosprawnych.


Stypendia im. Roberta Schumana są skierowane do wszystkich absolwentów. Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku, staże rozpoczynają się w marcu i w październiku i trwają 5 miesięcy. 15 sierpnia zaczyna się rekrutacja na staże rozpoczynające się w marcu 2016 roku.


Jak się zgłosić?


Wszystkie informacje o szczegółach rekrutacji znajdują się po prawej stronie. Spróbuj swoich sił i wypełnij formularz online. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 października o północy.

Więcej informacji