wspolnie.eu: wspólnota ludzi wspierających demokrację

Odkryj i dołącz do wspolnie.eu: społeczności zainspirowanej wspólnymi europejskimi wartościami i wiarą w siłę demokracji.

Zdjęcie młodych osób z gali wspolnie.eu
Uczestnicy spotkania zorganizowanego przez wspolnie.eu.

Czym jest wspolnie.eu?

Wspolnie.eu jest wspólnotą ludzi, którzy wierzą w demokrację i którzy chcą nadać jej prawdziwy sens przed następnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Celem jest zbliżenie Europejczyków i Europejek do siebie, pomoc im w promowaniu wspólnych wartości i wspieranie ich w budowaniu lepszej przyszłości dla Europy.

Poprzez wspolnie.eu - projekt Parlamentu Europejskiego - chcemy zaangażować jak największą liczbę osób w życie demokratyczne Europy, a w szczególności zachęcić do głosowania w wyborach europejskich w czerwcu 2024 r.

Czy to dla Ciebie?

Wspolnie.eu jest dla każdego, kto chce wspierać demokrację w Europie. To społeczność zrzeszająca osoby z całej UE, ale jako partnerzy lub wsparcie mogą do niej dołączyć też organizacje społeczeństwa obywatelskiego lub sieci młodzieżowe.

Członkowie naszej wspólnoty organizują różne wydarzenia w całej Europie, np. spotkania, panele dyskusyjne, prelekcje, zabawy, takie jak podchody, czy sadzenie drzew. Wszystko po to, aby zapewnić, że każdy głos będzie wykorzystany w wyborach europejskich.

Zachęcamy do dołączenia wolontariuszy i wolontariuszki w każdym wieku i z różnych środowisk, jak również grupy i organizacje, o ile podzielają nasze zaangażowanie w demokrację.

Plakat wspolnie.eu na niebieskim tle z 12 białymi gwiazdami
Plakat wspolnie.eu

Jakie są korzyści z dołączenia do wspolnie.eu?

  • Możesz spotkać i nawiązać kontakt z osobami o podobnych poglądach - zainspiruj się ich pomysłami i projektami.
  • Możesz rozwinąć swoje umiejętności - skorzystaj z naszych szkoleń i zasobów, aby lepiej wyrażać swoje pomysły i poznać osoby, które podejmują decyzje w UE.
  • Możesz wziąć udział w wydarzeniach w całej Europie, dołączyć do nich online lub zorganizować swoje własne wydarzenie, a potem podzielić się doświadczeniami z resztą społeczności.
  • Możesz również skontaktować się z naszymi zespołami w Europie - z Biurami Kontaktowymi Parlamentu Europejskiego, które mogą dostarczyć Ci wsparcia, aby Twoje pomysły wzbudziły jak największe zainteresowanie. W Polsce biura Parlamentu Europejskiego znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu.

Dołącz do wspolnie.eu teraz

Zapisz się tutaj, aby regularnie dostawać maile o wydarzeniach, działaniach i pomysłach.

Wspólnie dla demokracji

Łatwo jest czuć zdezorientowanie i zagubienie w tych intensywnych i wymagających czasach. Inicjatywa wspolnie.eu chce budować na tym, co my, Europejki i Europejczycy, mamy ze sobą wspólnego, abyśmy mogli znaleźć wspólne rozwiązania. Razem jesteśmy silniejsi.

Uwierz w demokrację i wykorzystaj swój głos w wyborach europejskich.