Parlamentarium 

Parlamentarium

Brüssel
Parlamentarium

Tulge tutvuma Euroopa Parlamendi maailmaga Parlamentariumisse, mis on Euroopa suurim parlamentaarne külastuskeskus, ja kogege ise, miks seda on külastanud juba üle 2 miljoni inimese.

90'
10
24

Parlamentarium

Brüssel
Parlamentarium

Multimeediagiidid viivad külastajad Euroopa Parlamendi töö keskmesse, selgitades, kuidas on jõutud Euroopa koostööni, kuidas Euroopa Parlament töötab ja mida parlamendiliikmed teevad praeguste põletavate probleemide lahendamiseks.

Selgitusi saab kuulata ükskõik millises Euroopa Liidu 24 ametlikus keeles. Külastuskeskus on avatud seitse päeva nädalas ja sissepääs on tasuta. Keskuses on olemas kõik juurdepääsuvõimalused puudega külastajatele.

Parlamentariumil on palju pakkuda igas vanuses inimestele. Külastajad tutvuvad Parlamentariumiga omal käel ja külastuseks kulub keskmiselt aega umbes 90 minutit. Õpilasrühmadele ja lastega peredele pakutakse nende huvidest lähtuvat külastust.

Lahtiolekuajad

esmaspäeval teisipäevast reedeni laupäeval ja pühapäeval
kell 13.00–18.00 kell 9:00–18.00 kell 10.00–18.00
esmaspäeval
kell 13.00–18.00
teisipäevast reedeni
kell 9:00–18.00
laupäeval ja pühapäeval
kell 10.00–18.00

Viimane sisenemise aeg on 30 minutit enne sulgemist.

Keskus on suletud: 1. jaanuaril, 1. mail, 1. novembril ning 24., 25. ja 31. detsembril.

Ainulaadne elamus Parlamentariumis

Külastuse alustuseks pakume reisi läbi Euroopa ajaloo ja integratsiooni. Võtke istet Parlamentariumi kinosaalis ja nautige 360° vaadet Euroopale ja Euroopa Parlamendile. Vaadake, kuidas parlament töötab, kuidas õigusakte vastu võetakse ja miks Euroopa poliitika on oluline. Tutvuge Euroopa Parlamendi liikmetega ja kuulake, kuidas fraktsioonide juhid selgitavad tuleviku probleeme. Tehke meie fotokabiinis pilti ja vaadake, mis toimub Euroopa Parlamendis reaalajas.

Interaktiivne põrandakaart viib külastajad virtuaalsele ringreisile Euroopa Liidus, mille käigus tuuakse esile rohkem kui 100 lugu meie maailmajao mitmekesisusest. Hubases elutoa õhustikus jutustavad inimesed oma sõnadega, milline mõju on ELil nende igapäevaelule.

Turvalisus

Euroopa Parlamendi hoonetesse pääsuks peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass).

Kõik külastajad ja nende kotid läbivad enne hoonetesse lubamist turvakontrolli, mis on sarnane lennujaama turvakontrolliga. Keelatud on kaasa tuua relvi, lõhke- või tuleohtlikke ained, pipragaasi, terariistu ja muid esemeid, mida võib lugeda relvadeks. Belgia seaduste kohaselt võidakse teatavad keelatud esemed üle anda politseile.

Puuetega pääs

Kui vajate eriabi, palun teatage sellest Parlamentariumile ette.

Piiratud liikumisvõimega külastajad
Ratastooliga on võimalik liigelda kogu Parlamentariumis ja töötajatelt saab paluda abi.

Nägemispuudega külastajad
Parlamentarium pakub kasutamiseks multimeediagiide koos eriliste audiofailidega, milles kirjeldatakse ruumi, sisu ja põhilisi näitajaid. Punktkirjas kaardid on saadaval hollandi, inglise, prantsuse ja saksa keeles ning keskuse kahes osas paiknevad punktkirja klaviatuurid. Lubatud on kasutada juhtkoeri.

Kuulmispuudega külastajad
Multimeediagiidid sisaldavad videosid inglise (BSL), prantsuse (LSF), saksa (DGS), hollandi (NGT), belgia prantsuse (LSFB), flaami (VGT), ungari (MJNY) ja rahvusvahelises (IS) viipekeeles. Kõikjal Parlamentariumis on võimalik kasutada induktiivvastuvõtjat.

Muud teenused

Parlamentariumis on olemas lukustatavad kapid, suveniiripood, tualetid ning värskendavaid jooke ja maitsvaid suupisteid pakkuv kohvik.

Kui soovite Parliamentariumi külastuse ajaks kohvikus lauda broneerida, palume seda kindlasti teha juba varem, helistades numbril +32(0)2 284 36 48 või saates e-kirja addressil restauration-reservations-bruxelles@ext.ep.europa.eu.

Parlamentarium

Willy Brandti hoone
Place du Luxembourg / Luxemburgplein 100
B-1050 Brüssel
Belgia

How to get there

Euroopa Parlamendi vahetus läheduses asub Brüsseli Luxembourgi raudteejaam.

Solutions for blind people
Coffee shop
Solutions for deaf people
Restaurant
Luggage storage
Motor disability
Wifi

Praktiline teave

Continue your visit

  

Europa Experience

Muud kohad
Euroopa Parlamendi bürood

Galaktikatevaheline talendisaade

Brüssel
Parlamentarium
10
14
years
60'
4-5
24

RollimängTr

Brüssel
Parlamentarium
14
18
years
150'
16-32
24

Luna mäng

Brüssel
Parlamentarium
6
10
years
60'
4-10
24