Jean Monnet’ maja 

Jean Monnet’ maja

Muud kohad
Jean Monnet’ maja

Jean Monnet’ majas saab tutvuda tänapäeva Euroopa üheks kujundajaks olnud Jean Monnet’ elu ja tööga. Interaktiivne püsinäitus pakub võimaluse saada lähemalt tuttavaks tema isiku ja saavutustega.

0
99
aastat
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Jean Monnet’ maja

Muud kohad
Jean Monnet’ maja
0
99
aastat
45'-60'
10-25
EN, FR, DE, ES, IT

Euroopa ajaloost tulvil Jean Monnet’ kodumaja Bazoches-sur-Guyonne’is oli tunnistajaks riigimehe aastakümneid väldanud väsimatule tööle. Multimeedia lahenduste abil saate teada, kuidas Jean Monnet on mõjutanud tänapäeva Euroopat ja kuidas Euroopa institutsioonid teie elu mõjutavad.

Kuna maja asub Pariisist 45 km kaugusel läänes, oli see Jean Monnet’ jaoks ideaalne koht, kus ta sai eemalduda Prantsusmaa pealinna kärast ja kujundada välja oma nägemuse rahus elavast Euroopast.

Sissepääs on tasuta ja külastuseks kulub aega umbes 60 minutit.

Lahtiolekuajad

esmaspäevast reedeni laupäeval ja pühapäeval
kell 9.00–18.00 kell 10.00–18.00
esmaspäevast reedeni
kell 9.00–18.00
laupäeval ja pühapäeval
kell 10.00–18.00
 
 

Muuseum on suletud: 1. jaanuaril, 1. mail, 1. novembril ning 24., 25. ja 31. detsembril.

Üksikkülastajad

Üksikkülastajad ja vähem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad ei pea muuseumi külastusaega ette kinni panema. Külastajad saavad näitusega tutvuda omal käel. Abiks on multimeediagiid, mis on saadaval inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Rühmakülastused

Rohkem kui kümnest inimesest koosnevad rühmad peavad eelnevalt broneerima nii multimeediagiidi kui ka giidiga külastuse.

Multimeediagiidid on saadaval prantsuse, inglise ja saksa keeles ning need tuleb broneerida vähemalt kaks nädalat ette.

Giidiga külastusi korraldatakse prantsuse, inglise, saksa, hispaania ja itaalia keeles. Külastus tuleb broneerida vähemalt neli nädalat ette ja seda on võimalik kohandada vastavalt rühma huvidele. Külastuse käigus võib keskenduda mitmesugustele teemadele, näiteks tänasele Euroopa Liidule või Euroopa rahuprotsessi ajaloole.

Õpilasrühmadele on võimalik korraldada loomingulisi õpikodasid, et õpilased saaksid avastada enda jaoks selliseid teemasid nagu Euroopa kodakondsus või Euroopa tegevus kliimamuutuste tõkestamisel.

Rühmakülastuse broneerimiseks helistage telefonil
+33 (0)1 34 86 12 43
+32 (0)2 28 41 357

Kes oli Jean Monnet?

Jean Monnet sündis ja kasvas konjakitootjate peres. Tema elutöö ulatub aga kaugemale oma riigi piiridest. Jean Monnet oli veendunud, et inimesed ja rahvad saavad paremini hakkama, kui nad ühendavad oma jõud. Esialgu töötas ta pereettevõttes ja hiljem hakkas tegutsema rahvusvahelise rahanduse vallas. Mõlema maailmasõja ajal tegi ta palju selleks, et veenda liitlasi koostööd tegema.

Pärast 1945. aastat töötas Monnet selle nimel, et Euroopa pinnal ei puhkeks enam kunagi sõda. Prantsusmaa ja Saksamaa vahelise vastasseisu lõpetamiseks töötas ta koos Robert Schumaniga välja Euroopa riikide söe- ja terasetootmise ühendamise kava, mis viis esimese Euroopa ühenduse – Euroopa Söe- ja Teraseühenduse – loomiseni ja sillutas teed edasisele Euroopa koostööle.

Jean Monnet’ maja

7 chemin du Vieux Pressoir, Houjarray
78490 Bazoches sur Guyonne
Prantsusmaa

Praktiline teave

Külasta ka neid:

  

Europa Experience

Muud kohad
Euroopa Parlamendi bürood

Euroopa Ajaloo Maja

Brüssel
Euroopa Ajaloo Maja
90'
10-150
24

Conference programme – Conversations on Europe

Muud kohad
Jean Monnet’ maja