Europos diena 2020 

Europos diena 2020

Prisijunges
Europos Parlamentas

Prisijunkite prie Europos dienos 2020 šventės internete. Dalyvaukite tiesioginėje transliacijoje iš Europos Parlamento, sužinokite, kas yra Šumano deklaracija, ir pamatykite, kaip Europos solidarumas veikia praktiškai.

Europos diena 2020

Prisijunges
Europos Parlamentas

Europos dieną švenčiame gegužės 9-ąją – dieną, kai buvo paskelbta Šumano deklaracija, nuo kurios prasidėjo Europos kelias į šiandienos Europos Sąjungą. Tai proga susimąstyti apie tai, kuo grindžiamas solidarumas ir ko mes tikimės ateityje.

Minėdama 70-ąsias Šumano deklaracijos metines, Europa išgyvena krizę, dėl kurios susitelkimas svarbus kaip niekad. Šiais metais Europos diena – tai ne tik galimybė prisiminti europiečius, kūrusius istoriją 1950-aisiais, bet ir atkreipti dėmesį į tuos, kurie istoriją kuria šiandien, bei pamatyti, kaip solidarumas veikia praktiškai.

Dalyvaukite Europos dienos šventėje

/multiapp/files/live/sites/visiting/files/Images/Events/Europe%20Day/europe-day-on-facebook.jpg

Gegužės 9-ąją galite dalyvauti tiesioginiuose Europos dienos atminimo renginiuose, kurie vyks tinklo „Facebook“ renginių puslapyje ir puslapyje „European Parliament Live“:

Apsilankymas plenarinių posėdžių salėje neišeinant iš namų
Prisijungusiems prie mūsų plenarinių posėdžių salėje paaiškinsime, kaip dirba Europos Parlamentas. Sužinokite, kaip Europos Parlamento nariai rengia dokumentus, diskutuoja daugiakalbėje aplinkoje ir balsuoja per plenarines sesijas.

Interaktyvi diskusija: Europos Parlamento atsakas į COVID-19
Šioje internetinėje klausimų ir atsakymų sesijoje sužinosite, kaip su COVID-19 krize kovoja Europos Parlamentas ir Europos Sąjunga. Be to, papasakosime apie kampaniją #EuropeansAgainstCovid19, kurios metu visas dėmesys skiriamas europiečių solidarumui krizės metu.

Europa 2020-aisiais: 70 metų nuo Šumano deklaracijos paskelbimo
Ši podiumo diskusija – jūsų galimybė sužinoti, kas paskatino švęsti Europos dieną. Robert‘o Schumano darbo ekspertai ir iniciatyvos @70Schuman atstovas papasakos, kodėl Europos diena švenčiama gegužės 9-ąją, kas buvo Robert‘as Schumanas ir kas yra Šumano deklaracija bei daug daugiau.

 

Jeigu negalite prie mūsų prisijungti tiesiogiai, dalyvauti Europos dienos šventėje galima ir kitaip:

Ieškokite saitažodžio #EuropeDay socialinėje žiniasklaidoje
Įsitraukite į diskusiją tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“. Papasakokite, ką jums reiškia Europa ir kaip jūsų gyvenimą pakeitė europiečių solidarumas.

Parodykite solidarumą
Parodykite draugams ir kaimynams, jog tikite, kad iššūkius lengviau atremti kartu: pakabinkite ant lango Europos vėliavą arba ją nupieškite! Pasidalinkite nuotrauka ar vaizdo įrašu mūsų „Facebook“ renginyje greta Europos vėliavų iš visų Europos šalių.

Klausykitės Europos garsų
Siūlome pasimėgauti mūsų ypatinguoju šios dienos grojaraščiu ir laukiame pasiūlymų, kaip jį papildyti!

Kas yra Šumano deklaracija?

Prieš 70 metų, 1950 m. gegužės 9 d., Robert‘as Schumanas perskaitė pareiškimą, kuriame Prancūzija ir Vokietija buvo raginamos solidarizuotis. Prancūzijos užsienio ministro pareigas ėjęs R. Schumanas siekė, kad šalys pradėtų dalintis anglių ir plieno produkcija, o karas taptų „ne tik kad neįsivaizduojamas, bet ir praktiškai neįmanomas“.

Jo raginimas buvo išgirstas visoje Europoje, o prie iniciatyvos prisijungus kitoms Europos šalims, buvo padėtas ilgalaikės taikos pamatas. Šumano deklaracija ir tarptautinio bendradarbiavimo modelis – jos kertinis akmuo – tapo pirmuoju žingsniu kelyje į šiandienos Europos Sąjungą. 

Toliau pateikiama išsamesnė informacija apie Šumano deklaraciją ir jos ilgalaikį poveikį.
#EuropeansAgainstCovid19

Kovodama su COVID-19 Europos Sąjunga parodo, kad stiprybės pagrindas yra solidarumas. Šią krizę galime įveikti tik kartu. 

Europa jau nebe pirmą kartą bendradarbiauja, siekdama įveikti ligą. Praėjus vos trejiems metams po Šumano deklaracijos paskelbimo, Europos Asamblėja (vėliau tapsianti Europos Parlamentu) ragino ieškoti būdų anglių ir plieno pramonės darbininkų sveikatai pagerinti. Taip buvo atlikti moksliniai tyrimai, padėję geriau suprasti darbininkų sveikatai gresiantį pavojų ir leidę imtis konkrečių priemonių jų gyvenimo kokybei pagerinti. 

Šiandien Europa susiduria su kitokio pobūdžio liga. COVID-19 kelia grėsmę visų europiečių sveikatai, tad norėtume atiduoti pagarbą europiečiams, kurių pastangomis – kad ir visai nedidelėmis – padėtis keičiasi, bei pasidalinti jų istorijomis. Laukiame jūsų istorijų apie tyrėjus, medikus, mokslininkus, mokytojus, bičiulius ir kaimynus, kurie bendromis jėgomis stengiasi atremti šį iššūkį. 

Pasidalinkite savo istorija „Facebook“ puslapyje, skirtame Europos dienai, pažymėdami ją saitažodžiais #EuropeansAgainstCovid19 #EuropeDay.