Piliečių sodas 

Piliečių sodas

Briuselis
Piliečių sodas

Kviečiame užsukti į žaliuojančią ramybės oazę pačioje šurmuliuojančio Europos kvartalo širdyje. Suoliukai, vejos, skulptūros – visa tai laukia Piliečių sode, veikiančiame buvusios belgų menininko Antoine‘o Wiertzo rezidencijos teritorijoje.

Piliečių sodas

Briuselis
Piliečių sodas

Įtraukite Piliečių sodą į savo kelionės programą ir užsukite atsikvėpti į žaliuojančią ramybės oazę pačioje šurmuliuojančio Europos kvartalo širdyje. Vos 100 metrų atstumu nuo oficialaus Europos Parlamento įėjimo nutolęs sodas veikia buvusios XIX a. menininko Antoine‘o Wiertzo rezidencijos ir studijos teritorijoje. 

Čia galima pasivaikščioti medžių apsuptyje, prisėsti ant suoliuko arba atsipūsti ant vejos. Sode rasite originalių objektų, pavyzdžiui, Italijos Pesto miesto šventyklos griuvėsių imitaciją. Istorinės svarbos Europos filosofų ir menininkų skulptūros akcentuoja šios vietos istorinį pobūdį. Sode stovi ir muzikos paviljonas, kuriame retkarčiais vyksta renginiai.

Dėl Europos Parlamento investicijų ir indėlio į renovaciją lankytojai sode laukiami nuo 2020 m. rugsėjo.

2020 m. rugsėjį ir spalį darbo dienomis Piliečių sodas kviečia į nemokamus koncertus. Pasirodymų pradžia – 13.00 val.

Didžiulėje menininko studijoje šiuo metu veikia A. Wiertzo muziejus, kuriame galima apsilankyti nemokamai. Jis priklauso Karališkajam vaizduojamojo meno muziejui. Čia saugoma daugiau nei 200 menininko kūrinių.

Darbo laikas

Ruduo – žiema Rugsėjo mėn Spalio – kovo mėnesiais
8:00 – 19:50 8:00 – 17:50
Ruduo – žiema
 
Rugsėjo mėn
8:00 – 19:50
Spalio – kovo mėnesiais
8:00 – 17:50
Pavasaris – Vasara Balandis Gegužė – rugpjūtis
8:00 – 18:50 8:00 – 20:50
Pavasaris – Vasara
 
Balandis
8:00 – 18:50
Gegužė – rugpjūtis
8:00 – 20:50

Istorija

Antoine‘as Wiertzas į šią Ikselio kvartale esančią vietą atsikraustė 1850 m. Jis pats yra ir studijos, namų bei sodo koncepcijos autorius. Didžioji namų ir studijos dalis buvo pastatyta 1850–1852 m. laikotarpiu, tačiau pati rezidencija buvo baigta tik po keleto metų. 

Dirbtuvės visuomet buvo atviros visuomenei ir yra sumanytos taip, kad kristų į akį. Italijos Pesto miesto šventyklos griuvėsių imitacija matydavosi į Liuksemburgo traukinių stotį atvykusiems keleiviams ir atspindi to meto romantizmo dvasią.

Po A. Wiertzo mirties jo kūriniai, studija, namai ir sodas menininko valia atiteko Belgijos valstybei, kurios sprendimu 1866 m. studijoje ėmė veikti muziejus. 1997 m. studija, namai ir sodas dėl savo istorinės ir meninės vertės buvo įtraukti į saugomų pastatų sąrašą.

Sodas tapo atviras visuomenei 2020 m. rugsėjį, kai Europos Parlamento pastangomis buvo atlikta jo renovacija.

Antoine‘as Wiertzas

Antoine‘as Wiertzas (1806–1865) buvo belgų romantizmo tapytojas ir skulptorius. Menininką išgarsino gigantiškos drobės: jo tapybos ir kituose meno kūriniuose, kurių ilgis siekdavo daugiau nei 11 metrų, perteikiamos socialinės arba filosofinės idėjos. A. Wiertzas – vienas svarbiausių belgų romantizmo ir monumentaliojo meno atstovų.

1839 m. jis ragino pripažinti Briuselį Europos sostine. Šiandien jo vardu pavadinta gatvė yra tapusi oficialiu Europos Parlamento adresu: Rue Wiertz 60.

Rūpinimasis šia istorine vieta

Namo ir sodo rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2016 m. Jie buvo atliekami viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės tarp Europos Parlamento ir Belgijos valstybės pagrindu. 50 metų trukmės nuomos sutartis buvo pasirašyta už 1 EUR su sąlyga, kad Europos Parlamentas renovuos ir namą, ir visuomenei atvirą sodą.

Šiuo metu namo rekonstrukcijos darbai tęsiasi, o lankytojai jame bus laukiame už poros metų.

Piliečių sodas

Rue Vautier / Vautierstraat 62
B-1050 Briuselis
Belgium

Kaip atvykti

Europos Parlamentas yra šalia stoties „Brussels-Luxembourg“.

Praktinė informacija

Tęskite vizitą

  

Europos Parlamento plenarinių posėdžių salė

Briuselis
Plenarinių posėdžių salė
30-90'
10-100
24

Parlamentariumas

Briuselis
Parlamentariumas
60'
6
24

Europos istorijos namai

Briuselis
Europos istorijos namai
90'
10
24

Europos stotis

Briuselis
Europos stotis
15'
1
24