Eiropas diena 2020 

Eiropas diena 2020

Tiešsaiste
Eiropas Parlaments

Pievienojieties mums tiešsaistē, lai atzīmētu Eiropas dienu 2020! Piedalieties tiešraidē no Eiropas Parlamenta, uzziniet, kas ir Šūmaņa deklarācija, un iepazīstiet Eiropas solidaritāti darbībā.

Eiropas diena 2020

Tiešsaiste
Eiropas Parlaments

Eiropas dienā, 9. maijā, tiek atzīmēta Šūmaņa deklarācijas pieņemšana. Ar to sākās Eiropas ceļš uz šodienas Eiropas Savienību. Šajā dienā mums ir iespēja padomāt par to, kas ir bijis solidaritātes pamatā un ko mēs ceram sagaidīt nākotnē.

70 gadus pēc Šūmaņa deklarācijas Eiropa saskaras ar krīzi, kas liek mums saprast, ka kopābūšana ir svarīgāka kā nekad agrāk. Šogad Eiropas diena ir ne tikai iespēja atcerēties eiropiešus, kas veidoja vēsturi 1950. gadā, bet tā arī izgaismo tos, kuri vēsturi veido šodien un redz šo solidaritāti darbībā.

Piedalieties Eiropas dienā!

/multiapp/files/live/sites/visiting/files/Images/Events/Europe%20Day/europe-day-on-facebook.jpg

9. maijā, šai dienai veltītā vietnes “Facebook” pasākumu lapā un vērojot Eiropas Parlamenta nodrošinātās tiešraides, jūs varat piedalīties tiešraides pasākumos un atzīmēt Eiropas dienu:

Sēžu zāles apmeklējums no mājām
Ielūkojieties plenārsēžu zālē, lai saprastu, kā darbojas Eiropas Parlaments. Uzziniet, kā Eiropas Parlamenta deputāti sagatavo dokumentus, rīko debates daudzvalodu vidē un balso plenārsēdēs.

Interaktīva saruna: Eiropas Parlamenta reakcija uz Covid-19
Šajā tiešsaistes jautājumu un atbilžu sesijā varēsiet uzzināt, ko Eiropas Parlaments un Eiropas Savienība dara, lai atrisinātu Covid-19 krīzi. Jūs uzzināsiet arī par #EuropeansAgainstCovid19 – kampaņu, kurā akcentēta Eiropas iedzīvotāju solidaritāte krīzes laikā.

Eiropa 2020. gadā: 70 gadi kopš Šūmaņa deklarācijas pieņemšanas
Šajā paneļdiskusijā varēsiet uzdot jautājumus par Eiropas dienas pirmsākumiem. Speciālisti, kas pētījuši Robēra Šūmaņa darbu, un @70Schuman iniciatīvas pārstāvis mums pastāstīs, kāpēc 9. maijā tiek svinēta Eiropas diena, kas bija Robērs Šūmanis, kas ir Šūmaņa deklarācija un vēl daudz ko citu.

 

Ja nevarat mums pievienoties tiešraidē, ir citi veidi, kā varat piedalīties Eiropas dienas atzīmēšanā:

Meklējiet #EuropeDay sociālajos plašsaziņas līdzekļos
Pievienojieties sarunai vietnēs “Facebook” un “Instagram” un pastāstiet mums, ko jums nozīmē Eiropa un kā Eiropas solidaritāte ir mainījusi jūsu dzīvi.

Izrādiet solidaritāti
Izkariet logā Eiropas karogu (vai uzzīmējiet to!) un tādējādi parādiet draugiem un kaimiņiem, ka jūsuprāt problēmas var labāk atrisināt kopā. Dalieties ar savu fotogrāfiju vai video mūsu “Facebook” pasākumu lapā, kur būs karogu fotogrāfijas un video no visas Eiropas.

Ieklausieties Eiropas skaņās
Izbaudiet mūsu dienas īpašo atskaņojumu sarakstu un atsūtiet mums savus ierosinājumus, lai to papildinātu!

Kas ir Šūmaņa deklarācija?

Pirms 70 gadiem, 1950. gada 9. maijā, Robērs Šūmanis nāca klajā ar paziņojumu, aicinot Franciju un Vāciju solidarizēties. Tolaik viņš bija Francijas ārlietu ministrs un vēlējās, lai abas valstis sadarbotos ogļu un tērauda ražošanas jomā, tādējādi padarot karu “ne tikai neiedomājamu, bet arī praktiski neiespējamu”.

Viņa aicinājums tika uzklausīts visā Eiropā, un citas Eiropas valstis pievienojās iniciatīvai, liekot pamatus ilgstošam mieram. Šūmaņa deklarācija un tās pamatā esošais starptautiskās sadarbības modelis bija pirmais solis ceļā uz mūsdienu Eiropas Savienību. 

Zemāk varat uzzināt vairāk par Šūmaņa deklarāciju un tās ilgstošo ietekmi.
#EuropeansAgainstCovid19

Cīņā pret Covid-19 Eiropas Savienība apliecina, ka spēks ir solidaritātē. Šī ir krīze, ko mēs varam pārvarēt tikai kopā. 

Eiropai jau ir kopīgas sadarbības pieredze, lai cīnītos pret slimībām. No Šūmaņa deklarācijas pieņemšanas bija pagājuši tikai trīs gadi, kad Eiropas Asambleja (kas vēlāk kļuva par Eiropas Parlamentu) aicināja rast veidus, kā uzlabot ogļu un tērauda nozarē strādājošo veselību. Tā rezultātā tika veikti pētījumi un uzlabota izpratne par veselības apdraudējumiem un tika izveidoti konkrēti pasākumi, lai uzlabotu viņu dzīvi.  

Tagad Eiropa saskaras ar cita veida slimību. Covid-19 apdraud visu eiropiešu veselību, un mēs vēlētos godināt tos eiropiešus, kuri cenšas panāk pārmaiņas — neatkarīgi no tā, cik tās mazas vai lielas. Pastāstiet mums par viņiem! Mēs aicinām jūs pastāstīt par pētniekiem, medicīnas darbiniekiem, zinātniekiem, skolotājiem, draugiem un kaimiņiem, kas ir vienoti savos centienos pārvarēt grūtības. 

Dalieties ar savu stāstu mūsu Eiropas dienai veltītajā “Facebook” lapā #EuropeansAgainstCovid19 #EuropeDay.