Eiropas Parlamenta sēžu zāle 

Eiropas Parlamenta sēžu zāle

Briselē
Sēžu zāle

Sēžu zāles apmeklējums ir lielisks veids, kā izbaudīt aizraujošo gaisotni pasaulē lielākajā transnacionālajā parlamentā un izprast tā pilnvaras un funkcijas. 

30-90'
10-100
24

Eiropas Parlamenta sēžu zāle

Briselē
Sēžu zāle

Plenārsēžu zāle ir dinamiskais Eiropas demokrātijas centrs, kurā plenārsēžu laikā pulcējas Eiropas Parlamenta deputāti, lai piedalītos visplašākajās un svarīgākajās debatēs. Te arī balsojot tiek pieņemti vēsturiski lēmumi, kas maina cilvēku dzīvi visā Eiropas Savienībā.

Apmeklējums var notikt jebkurā no 24 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. Apmeklējumi ir bez maksas. Grupām un individuāliem apmeklētājiem ir vajadzīga iepriekšēja rezervācija. Tas ir pilnībā pieejams cilvēkiem ar invaliditāti.

 

Plenārsēžu zāles apmeklējumi uz vietas pašlaik ir pārtraukti. To vietā mēs piedāvājam alternatīvus tiešsaistes pasākumus:

Individuālie apmeklējumi (pašlaik pārtraukti saistībā ar Covid-19 pandēmiju)

Sēžu zāles apmeklējuma laikā individuālie apmeklētāji var izmantot multivides gidus, piedalīties personalizētā prezentācijā vai vērot plenārsēdes norisi. Sēžu zāli var apmeklēt individuāli apmeklētāji, ģimenes un grupas ne vairāk kā 9 cilvēku sastāvā. Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, jāatrodas pieaugušā pavadībā. 

Plenārsēžu zāles apmeklējuma laikā ir arī iespējams iepazīties ar mākslas izstādi “Vienoti daudzveidībā”, kas ir daļa no Eiropas Parlamenta mākslas kolekcijas. Šajā kolekcijā ir mākslas darbi no visām dalībvalstīm. Sekojot šai saitei, ir atrodama plašāka informācija par mākslas kolekciju.

 

Multivides gidi

Apmeklēt sēžu zāli un uzzināt, kā darbojas Eiropas Parlaments, apmeklētāji var paši savā tempā, izmantojot multivides gidus. Apmeklējumi ar multivides gidu ir pieejami 24 ES oficiālajās valodās, un tie ilgst aptuveni 60 minūtes. Lūdzam ņemt vērā, ka tad, kad notiek plenārsēde, multivides gidus apmeklējuma laikā izmantot nevar.

Multivides gidu var lejupielādēt mobilajās ierīcēs pirms apmeklējuma sākuma. Lietotne “EP Visit” ir pieejama “Apple Store” un “Google Play”.

 

Prezentācijas sēžu zālē

Prezentācijās, kurās tiek stāstīts par Eiropas Parlamenta darbu un pilnvarām, ir iespējams uzdot jautājumus kādam no mūsu darbiniekiem. Šīs prezentācijas notiek pirmdienās. Prezentācija ilgst 60 minūtes un notiek angļu vai franču valodā (atkarībā no iespējām arī citās valodās).

 

Plenārsēdes apmeklējums (šobrīd atcelts saistībā ar Covid-19 pandēmiju)

Plenārsēžu norisi individuālie apmeklētāji var vērot vienu stundu, taču apmeklētāju skaits ir ierobežots. Apmeklējuma iespēja ir atkarīga no brīvo vietu skaita. Ieskatieties kalendārā, lai noskaidrotu, kad plenārsēdes Briselē ir atvērtas apmeklētājiem.

Apmeklējumu laiks

Nedēļas nogalēs, iestādes brīvdienās vai svētku dienās apmeklējumi nenotiek. 2021: 01/04 – 02/04, 05/04, 13/05 –  14/05, 24/05, 21/07, 01/11 – 02/11, 23/12 –  31/12.

Multivides gidi¹ Pirmdienās – ceturtdienās Piektdienās
plkst. 10.00 – 16.00 plkst. 10.00 – 13.00
Multivides gidi¹
 
Pirmdienās – ceturtdienās
plkst. 10.00 – 16.00
Piektdienās
plkst. 10.00 – 13.00
Prezentācijas Pirmdienās
plkst. 11.00 un 15.00
Prezentācijas
 
Pirmdienās
plkst. 11.00 un 15.00
 
 
Plenārsēdes² Trešdienās Ceturtdienās
plkst. 15.00 – 17.30 plkst. 9.00 − 12.00
Plenārsēdes²
 
Trešdienās
plkst. 15.00 – 17.30
Ceturtdienās
plkst. 9.00 − 12.00
  1. Covid-19: pielāgots darba laiks. Pēdējos apmeklētājus ar multivides gidu ielaiž: pirmdienās–ceturtdienās plkst. 15.00, piektdienās plkst. 12.00.
  2. Plenārsesijas, kas notiek Briselē, Eiropas Parlamenta kalendārā ir attēlotas kā sarkani divu dienu bloki.
    • 2021: gadā: 24. un 25. martā, 23. un 24. jūnijā, 10. un 11. novembrī.

Grupas (pašlaik pārtraukti saistībā ar Covid-19 pandēmiju)

Apmeklējumi uz vietas

Sēžu zāles apmeklējumus var organizēt grupām 10–100 cilvēku sastāvā, un tie jārezervē 2–3 mēnešus iepriekš. Apmeklējumu pieprasījumi tiks apstiprināti atkarībā no telpu un runātāju pieejamības.

Grupu apmeklējumi ilgst 1–2 stundas, kuru laikā kāds no darbiniekiem stāsta par Eiropas Parlamenta funkcijām un pilnvarām, apmeklētāji var uzdot jautājumus un pēc tam doties apskatīt sēžu zāli. Apmeklējumi notiek no pirmdienas līdz piektdienai visās 24 ES valodās. Atkarībā no Eiropas Parlamenta darba kalendāra grupas var sekot līdzi plenārsēdes norisei vienu stundu, vērojot to no apmeklētājiem paredzētā balkona.

Nedēļas nogalēs, iestādes brīvdienās vai svētku dienās apmeklējumi nenotiek. 

Grupas vadītājs var rezervēt apmeklējumu, aizpildot tiešsaistē pieejamo pieprasījuma veidlapu.  

 

Vairāku objektu apmeklējumu apvienošana

Rezervācijas pieprasījumā lūdzam norādīt, vai vēlaties sēžu zāles apmeklējumu apvienot ar apmeklētāju centra “Parlamentarium” un/vai Eiropas vēstures nama apmeklējumu. Sniedziet informāciju laikus, un jūsu apmeklējums noritēs bez aizķeršanās.

Ar Covid-19 pandēmiju saistītie pasākumi

  • Apmeklējumi ir jārezervē tiešsaistē. Ja nebūsiet rezervējuši apmeklējumu, jūs uzņems tikai tad, ja telpās būs pietiekami daudz vietas.
  • Lūdzu, ņemiet līdzi savu sejas masku.
  • Pie ieejas tiks pārbaudīta apmeklētāju temperatūra. Ja tā pārsniegs 37,7 °C, attiecīgo apmeklētāju objektā neielaidīs.
  • Apmeklējuma laikā visiem apmeklētājiem jāseko noteiktām virziena norādēm.
  • Lūdzam ievērot 1,5 m distanci no pārējiem apmeklētājiem.

Drošība

Lai iekļūtu Eiropas Parlamenta telpās, ir jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments (personas apliecība vai pase).

Pie ieejas tiks veikta visu apmeklētāju un somu drošības kontrole — līdzīgi, kā tas tiek darīts lidostās. Ir aizliegts ēkā ienest šaujamieročus, sprāgstvielas vai viegli uzliesmojošas vielas, gāzes baloniņus, asus priekšmetus un citas lietas, ko var uzskatīt par ieročiem. Saskaņā ar Beļģijas tiesību aktiem konkrētus aizliegtus priekšmetus var nodot policijai.

Apmeklētājiem paredzētajās telpās var fotografēt un filmēt, bet drošības zonā un sēžu zāles apmeklētājiem paredzētajā balkonā plenārsēžu laikā to darīt ir aizliegts.

Pieejamība

Sēžu zāle ir pilnībā pieejama apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām, turklāt Parlamenta personāls vienmēr ir gatavs sniegt palīdzību.

Mūsu darbinieki apmeklējuma laikā labprāt sadarbojas ar zīmju valodas tulkiem. Šādu tulku pakalpojumu noorganizēšana ir grupu vadītāju ziņā.

Ja jums ir vajadzīga īpaša palīdzība, lūdzam darīt mums to zināmu iepriekš.

Apmeklētājiem paredzētie pakalpojumi (nav pieejami saistībā ar Covid-19 pandēmiju)

Paul-Henri Spaak ēkas apmeklētāju zonā atrodas ēdnīca, bet tā ir pieejama grupām tikai tad, ja tās ir veikušas rezervāciju.

Sēžu zāle

Paul Henri Spaak building
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brussels
Belgium

Kā tur nokļūt

Vistuvāk Eiropas Parlamentam atrodas Briseles Luksemburgas stacija.

Neredzīgu apmeklētāju ērtībām
Kafejnīca
Nedzirdīgu apmeklētāju ērtībām
Restorāns
Bagāžas glabātava
Pārvietošanās ar palīglīdzekļiem
Wi-fi

Praktiska informācija

Turpināt apmeklējumu

  

EP tiešsaistes sarunas

Citās vietās
60'
10-300
24

Eiropas Jaunatnes semināri tiešsaistē

Citās vietās
16
26
gadi
120'
10-40
EN, FR, DE

Eiropas stacija

Briselē
Eiropas stacija
15'
1
24

Apmeklētāju centrs Parlamentarium

Briselē
“Parlamentarium”
60'
6
24