Parlamentarium 

Parlamentarium

Bruksela
Parlamentarium

Zapoznaj się ze światem Parlamentu Europejskiego w Parlamentarium, największym w Europie parlamentarnym centrum dla zwiedzających, i zobacz, dlaczego 2 mln osób już odwiedziło Parlamentarium.

90'
10
24

Parlamentarium

Bruksela
Parlamentarium

Przewodniki multimedialne prowadzą zwiedzających do serca Parlamentu Europejskiego, wyjaśniają drogę do współpracy europejskiej, sposób pracy Parlamentu i tłumaczą, co robią posłowie, by stawić czoła obecnym wyzwaniom.

Zwiedzanie jest dostępne w dowolnym z 24 języków urzędowych Unii Europejskiej. Centrum dla zwiedzających jest otwarte we wszystkie dni tygodnia, a wstęp jest bezpłatny. Jest w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Parlamentarium ma bogatą ofertę dla wszystkich grup wiekowych. Zwiedzanie we własnym zakresie średnio zajmuje ok. 90 minut. Dostępne są specjalistyczne oferty dla grup szkolnych i rodzin.

 

Godziny otwarcia

Poniedziałek Wtorek – piątek Sobota – niedziela
13.00–18.00 9.00–18.00 10.00–18.00
Poniedziałek
13.00–18.00
Wtorek – piątek
9.00–18.00
Sobota – niedziela
10.00–18.00

Ostatni wstęp 30 minut przed zamknięciem.

Centrum jest zamknięte w następujące dni:

1 stycznia / 1 maja / 1 listopada / 24, 25 i 31 grudnia.

 

Przeżyj przygodę w Parlamentarium

Rozpocznij zwiedzanie od podróży przez europejską historię i integrację. Usiądź wygodnie w kinie Parlamentarium i obejrzyj 360-stopniową panoramę Europy i jej Parlamentu. Dowiedz się, jak działa Parlament, w jaki sposób tworzone są przepisy i dlaczego polityka europejska jest ważna. Poznaj posłów do Parlamentu Europejskiego i odkryj przyszłe wyzwania wyjaśnione przez liderów grup politycznych. Zrób zdjęcie w kabinie fotograficznej i dowiedz się, co dzieje się w Parlamencie Europejskim w czasie rzeczywistym.

Dzięki interaktywnej mapie na podłodze zwiedzający mogą wyruszyć w wirtualną podróż po Europie, pokazującą ponad 100 historii o różnorodności naszego kontynentu. W przytulnym salonie możesz odkryć wpływ, jaki UE ma na codzienne życie ludzi, opisany ich własnymi słowami.

 

Bezpieczeństwo

Aby wejść do budynków Parlamentu Europejskiego, potrzebny jest ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Wszyscy zwiedzający i ich bagaże podlegają kontroli bezpieczeństwa podobnej do tej, która odbywa się na lotniskach. Zabrania się wnoszenia broni palnej, materiałów wybuchowych lub substancji łatwopalnych, gazów pieprzowych, ostrych przedmiotów i innych artykułów, które można uznać za broń. Zgodnie z belgijskimi przepisami krajowymi niektóre z zakazanych przedmiotów mogą zostać przekazane policji.

Dostępność

Jeśli potrzebujesz szczególnej pomocy, poinformuj wcześniej Parlamentarium.

Zwiedzający o ograniczonej sprawności ruchowej
Parlamentarium jest w pełni dostępne dla wózków inwalidzkich, a nasi pracownicy służą pomocą.

Osoby z dysfunkcją wzroku
Parlamentarium udostępnia specjalne przewodniki multimedialne z plikami audio, w których opisano wygląd pomieszczeń, eksponatów i głównych atrakcji. Dotykowe mapy brajlowskie są dostępne w języku angielskim, francuskim, niemieckim i niderlandzkim, a w dwóch częściach Parlamentarium dostępne są również klawiatury brajlowskie. Do Parlamentarium można też wejść z psem przewodnikiem.

Osoby z dysfunkcją słuchu
W przewodnikach multimedialnych można obejrzeć nagrania wideo z tłumaczeniem na język migowy w wersji angielskiej (BSL), francuskiej (LSF), niemieckiej (DGS), niderlandzkiej (NGT), belgijskiej francuskiej (LSFB), flamandzkiej (VGT), węgierskiej (MJNY), a także gestuno (IS). Na terenie całego Centrum znajdują się pętle indukcyjne.

Udogodnienia

W Parlamentarium są zamykane szafki, sklep z pamiątkami, toalety i kawiarnia oferująca napoje chłodzące i smaczne przekąski.

Jeśli chcesz zarezerwować miejsce w kawiarni na czas Twojej wizyty w Parlamentarium, zadzwoń wcześniej pod numer +32(0)2 284 36 48, lub wyślij e-mail na adres: restauration-reservations-bruxelles@ext.ep.europa.eu.

Parlamentarium

Budynek im. Willy'ego Brandta
Place du Luxembourg / Luxemburgplein 100
B-1050 Bruksela
Belgia

How to get there

Najbliżej do Parlamentu Europejskiego jest ze stacji Bruksela–Luksemburg.

Solutions for blind people
Coffee shop
Solutions for deaf people
Restaurant
Luggage storage
Motor disability
Wifi

Informacje praktyczne

Continue your visit

  

Europa Experience

Inne lokalizacje
Biura Kontaktowe Parlamentu Europejskiego

Międzygalaktyczny Konkurs Talentów

Bruksela
Parlamentarium
10
14
years
60'
4-5
24

Gra fabularna

Bruksela
Parlamentarium
14
18
years
150'
16-32
24

Gra z Luną

Bruksela
Parlamentarium
6
10
years
60'
4-10
24