Koronavírus: usmernenia pre návštevníkov 

Koronavírus: usmernenia pre návštevníkov

Brusel
Štrasburg

Európsky parlament zaviedol vo všetkých svojich priestoroch opatrenia na ochranu návštevníkov a zamestnancov.  

Koronavírus: usmernenia pre návštevníkov

Brusel
Štrasburg

Ako iste viete, ochorenie COVID-19 sa rozšírilo do rôznych regiónov Európskej únie a predstavuje riziko pre verejné zdravie. Európsky parlament preto prijal preventívne opatrenia.

Čo potrebujete vedieť pred návštevou?

  • Na návštevu niektorých priestorov si návštevníci musia na internete vopred zarezervovať konkrétny časový úsek. 
  • Vo Francúzsku musia návštevníci vo veku 11 rokov a viac počas návštevy nosiť chirurgickú masku, zatiaľ čo v Belgicku musia návštevníci vo veku 13 rokov a viac počas návštevy nosiť chirurgickú masku.
  • Všetci návštevníci musia pri vstupe absolvovať kontrolu teploty pomocou skenera. 
  • Vo všetkých priestoroch je k dispozícii prostriedok na dezinfekciu rúk a návštevníkom sa odporúča, aby ho používali počas celej návštevy.
  • Návštevníci sú povinní dodržiavať usmernenia na obmedzenie fyzického kontaktu a zachovávať odstupy aspoň 1,5 m od ostatných návštevníkov.
  • Návštevníci musia pri prehliadke dodržiavať vyznačené trasy. Upozorňujeme, že niektoré prvky výstavy môžu byť neprístupné.  

Čo môžete v Európskom parlamente navštíviť?

V súčasnosti sú návštevníkom k dispozícii ďalej uvedené priestory. Ďalšie informácie týkajúce sa vašej návštevy a aktuálnych bezpečnostných opatrení nájdete na týchto odkazoch:

Štrasburg a Bazoches-sur-Guyonne

 

Brusel

ep-brussels-health-security-label.png

Za opatrenia, ktoré Európsky parlament zaviedol vo svojich priestoroch, získal od regiónu Brusel osvedčenie hygienickej bezpečnosti. Ide o regionálnu iniciatívu na označenie miest, ktoré dodržiavajú súčasné bezpečnostné opatrenia, a jej cieľom je poskytnúť turistom pri návšteve mesta Brusel väčší pocit bezpečnosti.

 

 

Viac informácií o víruse COVID-19 a preventívnych opatreniach v Belgicku nájdete na stránke www.info-coronavirus.be.

 

Ďalšie miesta

 

Tešíme sa na vašu návštevu. Ak nás však nemôžete navštíviť osobne, tu si môžete pozrieť niektoré z našich online zdrojov. 

Ďakujeme vopred za pochopenie a spoluprácu. 

Last updated: 21/05/21

Praktické informácie