Radka MAXOVÁ
Radka MAXOVÁ

Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament

Member

Czechia - Independent (Czechia)

Date of birth : , Pardubice

Home Radka MAXOVÁ

Vice-Chair

FEMM
Committee on Women’s Rights and Gender Equality

Member

ING2
Special Committee on foreign interference in all democratic processes in the European Union, including disinformation (INGE 2)
D-MD
Delegation to the EU-Moldova Parliamentary Association Committee

Substitute

ENVI
Committee on the Environment, Public Health and Food Safety
D-CL
Delegation to the EU-Chile Joint Parliamentary Committee
DEPA
Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly

Most recent activities

Protection of the EU’s financial interests - combating fraud - annual report 2021 (A9-0299/2022 - Sabrina Pignedoli) CS

19-01-2023
Written explanations of vote

. – Ze zprávy vyplývá, že v roce 2021 bylo úsilí EU v boji proti podvodům posíleno, v některých oblastech (Recovery and Resilience Facility ) byla zavedena nová a významná opatření. Vnitrostátní orgány jsou v první linii, pokud jde o boj proti poškozování finančních zájmů EU. Evropská komise a OLAF s těmito orgány v roce 2021 úzce spolupracovaly a svou činnost zahájil i nejnovější subjekt v oblasti boje proti podvodům, Úřad evropského veřejného žalobce. Hlasovala jsem pro tento návrh z následujících důvodů. Zpráva zdůrazňuje, že je důležité napravit problémy při provádění právních předpisů EU do vnitrostátních předpisů a usilovat o transparentnost, digitalizaci a risk management na lokální úrovni. S cílem posílit opatření v tomto směru předložila Komise legislativní návrh na změnu finančního nařízení (EU) 2018/1046. Uvedené snahy oceňuji, neboť jsou to právě orgány členských států, které spravují více než 85 % unijních výdajů.

30th Anniversary of the Single Market (B9-0004/2023) CS

18-01-2023
Written explanations of vote

. – Vytvoření jednotného trhu EU je často považováno za jeden z největších úspěchů EU, hnací sílu evropské integrace a páteř její ekonomiky. Jeho úspěchy však nelze považovat za samozřejmost vzhledem k vážným překážkám, kterým EU v současnosti čelí, a to od dlouhodobých geopolitických konfliktů až po změnu klimatu. Návrh usnesení se k těmto překážkám staví zodpovědně, a proto jsem se jej rozhodla podpořit. Po letech hospodářského růstu založeného na zóně volného obchodu jsme svědky globálního závodu o materiály a technologie, který je založen na masivních vnitrostátních dotacích. Předložený návrh nabízí společné evropské řešení, které ochrání jednotný trh a zároveň podpoří kritická odvětví a evropské dodavatelské řetězce.

Contact

Bruxelles

Parlement européen
Bât. ALTIERO SPINELLI
13G269
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. LOUISE WEISS
T08082
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex
Postal address

Local office address:
V Jámě 1
110 00 Praha