Radka MAXOVÁ
Radka MAXOVÁ

Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament

Member

Czechia - Independent (Czechia)

Date of birth : , Pardubice

Home Radka MAXOVÁ

Vice-Chair

FEMM
Committee on Women’s Rights and Gender Equality

Member

ING2
Special Committee on foreign interference in all democratic processes in the European Union, including disinformation, and the strengthening of integrity, transparency and accountability in the European Parliament
D-MD
Delegation to the EU-Moldova Parliamentary Association Committee

Substitute

ENVI
Committee on the Environment, Public Health and Food Safety
SANT
Subcommittee on Public Health
D-CL
Delegation to the EU-Chile Joint Parliamentary Committee
DEPA
Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly

Most recent activities

Empowering consumers for the green transition (A9-0099/2023 - Biljana Borzan) CS

11-05-2023
Written explanations of vote

. – Cílem směrnice o posílení postavení spotřebitelů pro ekologickou transformaci je ukončit greenwashing při označování produktů a zároveň učinit informace o výrobcích jasnější, výrobky trvanlivější a potlačit zavádějící ekologická tvrzení o produktech. Tuto zprávu jsem podpořila, aby bylo zajištěno, že spotřebitelé budou znát skutečnou kvalitu produktů, které kupují, a to i z hlediska životního prostředí. Díky lepšímu označování výrobků budou moci spotřebitelé při nákupu činit rozhodnutí šetrná k životnímu prostředí a společnosti tak budou motivovány nabízet jim trvanlivé a udržitelné výrobky. Směrnice navíc zakazuje v produktech vlastnosti, které omezovaly jejich trvanlivost a vedly tak k předčasnému selhání.

Roadmap on a Social Europe: two years after Porto (B9-0235/2023, B9-0236/2023) CS

11-05-2023
Written explanations of vote

. – Svým hlasem jsem podpořila návrh usnesení o plánu pro dosažení sociální Evropy – dva roky po sociálním summitu v Portu. Tento návrh usnesení připomíná význam přijetí závěrů sociálního summitu v Portu z roku 2021, které zdůrazňují, že ještě pořád žijeme v bezprecedentní době (pandemie COVID-19 a pokračující ruská agresivní válka proti Ukrajině přinesly krizi životních nákladů a energetickou krizi celé EU, které nejhůře dopadají na nejzranitelnější skupiny v naší společnosti a vedou k nárůstu nerovností). Proto je nutné i nadále provádět evropský pilíř sociálních práv vyhlášený v roce 2017, tedy kompas k sociálnější Evropě. Návrh zároveň vyzývá Komisi a členské státy, aby zlepšily fungování trhů práce a podporovaly začlenění žen, mladých lidí a zranitelných skupin. Také zdůrazňuje, že v souladu se zásadou evropského pilíře sociálních práv č. 15 má každý ve stáří nárok na prostředky zajišťující důstojný život a že by členské státy měly zajistit, aby ženy a muži měli rovné příležitosti nabývat důchodových práv a aby byly odstraněny rozdíly ve výši důchodů žen a mužů.

Contact

Bruxelles

Parlement européen
Bât. ALTIERO SPINELLI
13G269
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. LOUISE WEISS
T08082
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex
Postal address

Local office address:
V Jámě 1
110 00 Praha