Radka MAXOVÁ
Radka MAXOVÁ

Group of the Progressive Alliance of Socialists and Democrats in the European Parliament

Member

Czechia - Independent (Czechia)

Date of birth : , Pardubice

Home Radka MAXOVÁ

Vice-Chair

FEMM
Committee on Women’s Rights and Gender Equality

Member

SANT
Subcommittee on Public Health
D-MD
Delegation to the EU-Moldova Parliamentary Association Committee

Substitute

ENVI
Committee on the Environment, Public Health and Food Safety
D-CL
Delegation to the EU-Chile Joint Parliamentary Committee
DEPA
Delegation to the Euronest Parliamentary Assembly

Most recent activities

New allegations of Russian interference in the European Parliament, in the upcoming EU elections and the impact on the Union (RC-B9-0262/2024, B9-0261/2024, B9-0262/2024, B9-0263/2024, B9-0264/2024, B9-0265/2024, B9-0266/2024) (vote) CS

25-04-2024
Written explanations of vote

Svým hlasem jsem rezoluci o nových obviněních z ruského vměšování v Evropském parlamentu před volbami do Evropského parlamentu a dopadu na Evropskou unii podpořila. Kybernetické útoky a snaha o manipulace voleb ze strany Ruska nejsou žádnou novinkou a přece jako Evropa stále nejsme schopni jednat dostatečně rychle a jednotně. Putinova válka se neomezuje na hranice Ukrajiny a je nutné si uvědomit, že v hybridní podobě je na naše evropské demokracie zaměřena již několik let.

European Disability Card and European Parking Card for persons with disabilities (A9-0003/2024 - Lucia Ďuriš Nicholsonová) CS

24-04-2024
Written explanations of vote

V rámci hlasování o evropské kartě pro osoby se zdravotním postižením jsem samozřejmě hlasovala pro. Tato karta představuje první krok za volným pohybem pro všechny a jejím cílem je usnadnit cestování lidem s handicapem. Spolu s evropským parkovacím průkazem toto umožní osobám se zdravotním postižením přístup ke zvláštním podmínkám a preferenčnímu zacházení, pokud jde o širokou škálu služeb, činností a zařízení. Osoby se zdravotním postižením budou mít rovný přístup k preferenčním podmínkám, jako je snížené nebo nulové vstupné, přednostní přístup a přístup na vyhrazená parkoviště. Oba průkazy poskytnou držitelům průkazů, jakož i osobám, které je doprovázejí, a asistenčním zvířatům, přístup k většině stejných podmínek jako držitelům vnitrostátních průkazů. Zlepší také situaci osob se zdravotním postižením při cestování do jiných členských států, při jejich návštěvě v rámci krátkodobého pobytu nebo také pro osoby, které se dočasně stěhují do jiné země EU za účelem studia. Studie ukazují, že 52% osob se zdravotním postižením se cítí být diskriminováno a je naprosto nezbytné nadále pracovat na jejich právech.

Cyber Solidarity Act (A9-0426/2023 - Lina Gálvez Muñoz) CS

24-04-2024
Written explanations of vote

V hlasování o návrhu nařízení, kterým se stanoví opatření k posílení solidarity a kapacit v Unii pro odhalování kybernetických bezpečnostních hrozeb a incidentů a pro připravenost a reakci na ně, jsem hlasovala pro. S postupnou digitalizací našich společností se stáváme zranitelnějšími vůči hrozbám tohoto typu a počet kybernetických útoků neustále roste. Je proto více než kdy jindy nutné dosáhnout pokroku v oblasti evropské kybernetické bezpečnosti, a to v evropském průmyslovém ekosystému, který vyžaduje dobrou regulaci, dostatek zdrojů, dobře informované obyvatelstvo a bezpochyby a především spolupráci mezi členskými státy.

Contact

Bruxelles

Parlement européen
Bât. ALTIERO SPINELLI
13G269
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. LOUISE WEISS
T08082
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex
Postal address

Local office address:
V Jámě 1
110 00 Praha