Podle organizace UNESCO bylo uzavřením vzdělávacích institucí v době vrcholu koronavirové krize postiženo téměř 1,6 miliardy žáků a studentů po celém světě. Digitální vzdělávání nebylo tedy pouhým doplňkovým nástrojem; stalo se najednou nutností a řešením pro hodně škol. Situaci, které dnes v oblasti školství čelíme, tak vnímám i jako naléhavou výzvu, abychom se v Evropě intenzivně věnovali modernizaci školství a jeho další digitalizaci. Na takovou transformaci budou samozřejmě nutné značné investice, s nimi musí členské státy počítat. K efektivitě prováděných kroků by určitě přispělo, pokud by také vzájemně sdílely zkušenosti a společné standardy.
Kohezní politika je nejúspěšnější politický nástroj Unie na podporu konvergence ekonomik. Zprávu jsem v tomto smyslu podpořila, protože je třeba tuto politiku v rozpočtu udržet do budoucnosti, ovšem musíme ji i nadále rozvíjet a adaptovat na dnešní dobu a hlavně na ambiciózní klimatické cíle.
Koncem roku 2020 došlo ke kompromisu mezi Parlamentem a členskými státy ohledně tzv. mechanismu, který podmiňuje čerpání fondů EU respektováním principů právního státu. Usnesení, které jsem podpořila, v tomto smyslu jasně apeluje na Komisi, aby tento kompromis co nejrychleji a bez prodlení zařadila do legislativního rámce EU. Jen tak bude mechanismus plně funkční a zajistíme tím také právní vymahatelnost.
Sur EP NEWSHUB
It was a pleasure, thank you for inviting me! Looking forward to more debates on this once the AI regulation is published next week. https://t.co/ZwNH29uDPA
Another reason not to try to regulate harmful content... #DSA https://t.co/wcnmaWSNkP
Join us tomorrow morning to discuss how AI is being used in the development of automated driving technologies & what are the policy implications. 🚗🤖 Register here: https://t.co/YlKkTUqfmR https://t.co/Wqj6T3rrLL