Lefteris CHRISTOFOROU Lefteris CHRISTOFOROU
Lefteris CHRISTOFOROU

Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Kristelige Demokrater)

Medlem

Cypern - Democratic Rally (Cypern)

Fødselsdato : , Ammochostos

5. valgperiode Lefteris CHRISTOFOROU

Politiske grupper

  • 13-04-2004 / 30-04-2004 : Gruppen for Det Europæiske Folkeparti (Kristelige Demokrater) og De Europæiske Demokrater - Observatør
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Gruppen for Det Europæiske Folkeparti (Kristelige Demokrater) og De Europæiske Demokrater - Medlem

Nationale partier

  • 13-04-2004 / 30-04-2004 : Dimocraticos Synagermos (Cypern)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Dimocraticos Synagermos (Cypern)

Medlemmer

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Udvalget om Borgernes Friheder og Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender

Observatør

  • 19-04-2004 / 30-04-2004 : Udvalget om Borgernes Friheder og Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender

all-activities

Bidrag til plenardebatter

Indlæg under plenarforsamlingen og skriftlige erklæringer vedrørende plenardebatter. Forretningsordenens artikel 204 og artikel 171, stk. 11

Det udvidede Europa og dets naboer

04-05-2004 P5_CRE(2004)05-04(7)

Kontakt

Bruxelles

Strasbourg