Raffaele FITTO Raffaele FITTO
Raffaele FITTO

Grupul Conservatorilor și Reformiștilor Europeni

Copreședinte

Italia - Fratelli d'Italia (Italia)

Data nașterii : , Maglie

a cincea legislatură Raffaele FITTO

Grupuri politice

  • 20-07-1999 / 20-06-2000 : Grupul Partidului Popular European (Creștin-Democrat) și al Democraților Europeni - Membru

Partide naționale

  • 20-07-1999 / 20-06-2000 : Forza Italia (Italia)

Membru

  • 21-07-1999 / 20-06-2000 : Comisia pentru politică regională, transporturi și turism
  • 06-10-1999 / 20-06-2000 : Delegația pentru relațiile cu Europa de Sud-Est

Membru supleant

  • 21-07-1999 / 20-06-2000 : Comisia pentru control bugetar

all-activities

Contribuțiile la dezbaterile în plen

Discursurile susținute în cadrul ședințelor plenare și declarațiile scrise referitoare la dezbaterile în plen. Articolul 204 și articolul 171 alineatul (11)

VOTE EN

22-07-1999 P5_CRE(1999)07-22(3)

Propuneri de rezoluție

Deputații pot să depună o propunere de rezoluție individuală cu privire la chestiuni ce intră în sfera de activitate a UE. Propunerea de rezoluție se transmite spre examinare comisiei competente. Articolul 143

PROPOSTA DI RISOLUZIONE D'URGENZA (art.50) dagli onorevoli: Fitto Raffaele, Tajani Antonio, Cesaro Luigi, Fiori Francesco, Gargani Giuseppe, Lombardo Raffaele, Musotto Francesco, Nistico' Giuseppe, Scapagnini Umberto, Viceconte Guido IT

13-03-2000 B5-0284/2000

Întrebări parlamentare

Întrebările cu solicitare de răspuns oral pot fi depuse de o comisie, de un grup politic sau de cel puțin 5 % dintre deputații care alcătuiesc Parlamentul. Destinatarii sunt celelalte instituții ale UE. Conferința președinților decide dacă, și în ce ordine, întrebările sunt incluse în proiectul final de ordine de zi a unei ședințe. Articolul 128

The euro crisis EN

07-06-2000 E-1718/2000 Consiliul

The euro crisis EN

29-05-2000 E-1719/2000 Comisia

Dog fights EN

31-03-2000 E-0968/2000 Comisia

Contact

Bruxelles

Strasbourg