Hartmut NASSAUER Hartmut NASSAUER
Hartmut NASSAUER
Germania

Data nașterii : , Marburg/Lahn

a patra legislatură Hartmut NASSAUER

Grupuri politice

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Grupul Partidului Popular European (Grupul Creștin-Democrat) - Membru

Partide naţionale

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Germania)

Membru

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegația pentru relațiile cu republicile transcaucaziene: Armenia, Azerbaidjan și Georgia
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru libertăți publice și afaceri interne
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegația pentru relațiile cu republicile transcaucaziene: Armenia, Azerbaidjan și Georgia
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegația pentru relațiile cu republicile transcaucaziene: Armenia, Azerbaidjan și Georgia

Membru supleant

  • 21-07-1994 / 31-01-1996 : Comisia pentru bugete
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Subcomisia pentru securitate și dezarmare
  • 01-02-1996 / 15-01-1997 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Comisia pentru afaceri juridice și drepturile cetățenilor
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Subcomisia pentru securitate și dezarmare